ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Во весник пишува..

Go down 
АвторПорака
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Пет 09 Јан 2009, 19:41
Две девојки се борат во базен со чоколадо, завчера во коњичкиот клуб во Волково во близината на Скопје.
Францускиот производител на телекомуникациска опрема "Алкател" ги промовираше своите најнови модели на мобилни телефони.
На гостите им беа поделени мобилки за со нив да ги сликаат борбените мачиња како се валкаат во чоколадото.
Мачињата не се тукашни. Увозни се. За чоколадото не знаеме.

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Вто 06 Јан 2009, 14:11

Вчера прочитав дека некој Руски претскажувач кажал дека во Америка ќе избиело граѓанска војна заради настанатата економска криза и дека потоа Америка ќе се распаднела на 6 дела, при што Аљаска пак ќе си ја земеле Русите.

Баш сакам тоа да го видам, зашто ептен американциве си го пикаат носот кај што не треба!

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Пон 15 Сеп 2008, 20:24

Владата нема да дозволи продажба на дел од алкохолните пијалаци по 19 часот. Значи ќе пиеме Пивоооо cheers cheers cheers


"Ова вчера го потврди министерот за економија Фатмир Бесими на средбата со жителите во скопското село Јурумлери.
Бесими ги сослуша поплаките на жителите кои, меѓу
другото, побарале во нивниот крај да се одложи времето до кога може да
се продава алкохол, особено пиво.
Оваа идеја ја
поддржал и претседателот на Месната заедница, Петар Божидар, велејќи
дека алкохол треба да се продава барем до 20 часот, бидејќи секој не
може да си дозволи пиење во селската кафеана."


Извадок од весник

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Нед 14 Сеп 2008, 18:03

Пишуваше дека ќе биде проследено со дождови и снег!

ladno ladno ladno

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Нед 14 Сеп 2008, 18:02

До средината на нареднава недела...хм..а после?
Ако пак пукне сонцето ќе биде интересно. doh

Времево е заникаде rain

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Нед 14 Сеп 2008, 17:58

Од денес Македонија но и Балканскиот полуостров ги зафаќа студен бран.За време на викендов и во почетокот на следната недела ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со дожд и грмежи.

Утре попладне се очекуваат поинтензивни врнежи проследени со умерен до засилен јужен ветер. Температурата во наредните денови ќе опадне за 10 до 14 степени.Можни се дури и првите врнежи од снег во повисоките предели од Балканот.

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Aleksandar
ВИП-ТоРмОзЕр
ВИП-ТоРмОзЕр
Aleksandar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 233
Години : 29
Локација : Кисела вода
Занимање : Боди билдер
Се чувствувам : Не го сваќам ова
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 70
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   Пет 12 Сеп 2008, 12:59

Дека имало некој од ДАнска Македонец кој пеел Death Mettal и тоа за Македонија хахахах Shocked слушнав некои песни од него многу се закон!!! хахах
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Во весник пишува..   Сре 03 Сеп 2008, 13:50

Што занимливо читнавте во весник?

_________________


Последната промена е направена од °•MoonLight•° на Чет 10 Сеп 2009, 17:11. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Во весник пишува..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Во весник пишува..
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Актуелно-
Отиди до: