ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Политика...

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 16 Aвг 2009, 16:24

За се има прв пат.. И мислам дека беше реално даден.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 16 Aвг 2009, 15:11

Мислам дека ова беше првиот негативен рејтин Shocked

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 16 Aвг 2009, 15:00

Даниел несакам да бидам погрешно разбрана ама нели е подобро да пишуваме постови со некаква цел?
Постови од кои ќе извлечеме некаква полза или ќе поттикнеме дијалог.
Ваквите твои постови ми немаат никаква смисла.
Сите знаеме дека си вмровец и ја сакаш владеачката партија ама ова?
Негативен рејтинг имаш од мене.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 16 Aвг 2009, 05:12

да зивееееееееееееееее вмро-дпмне [внатресна македонска револуционерна организација - демократска партија за македонско национално единство]
Вратете се на почетокот Go down
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Пет 14 Aвг 2009, 18:06

Даниел нема потреба истиот одговор да го оставаш на повеќе теми.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Сре 12 Aвг 2009, 01:24


Во седумдесеттите години на минатиот век тогашните грчки
администрации два пати се обврзале, прв пат во 1977 година и втор пат
во 1982 година, на конференции на ООН да го почитуваат името Македонија.

Еве што стои запишано во грчкиот весник "Катимерини":


На
Третата конференција на ООН за типизација на географските имиња, која
се одржа во Атина во 1977 година, Грција ја прифати Резолуцијата на
Конференцијата, без никакви резерви.
Според оваа резолуција системите кои се прифатени во Анексот на
оваа Резолуција да бидат усвоени како меѓународни системи за
транскрипција на латиница, српско-хрватските и македонските географски
имиња во Југославија.


Во 1982 година на Четвртата конференција на Обединетите нации, што
по истиот предмет беше одржана во Женева, грчката страна го предложи
следниот став:

“Во врска со ексонимите, и покрај долгата историска употреба на
грчки топоними во територии надвор од границите на денешната грчка
држава, Грција им дава поддршка на сите соодветни резолуции на
Конференцијата на Обединетите нации за типизација на географските
имиња, особено на оние што се однесуваа: на ликвидирањето на ексонимите
кои се наоѓаат во меѓународна употреба (мапи, патни исправи,
пропаганден материјал), што е можно побрзо; на почитување на
националните топоними, така како што тие се типизирани од компетентните
органи на географските имиња во секоја одделна земја".


Овој текст на Резолуцијата е пренесен во грчкиот весник
"Катимерини" од страна на новинарот К.И. Ангелопулос, а написот датира
од 14 февруари 1993 година.


Сe' ова значи дека пред триесеттина години официјална Атина ни ги
признала правата за употреба на името Македонија и придавката
македонски, вклучувајќи го и јазикот.

Едноставно и јасно во 1982 година, во Женева, Грција го признала името Македонија.
Во рамките на Договорот приложени се и документи и мапи како материјален доказ за тоа.

Од своја страна, Грција понудила географски карти за својата
територија на кои немало ниту еден регион, ниту една област од
денешната грчка држава, која го носи името Македонија.
Тоа се случило дури во 1988 година.

Документите биле донесени без гласање, со акламација, на 31 август 1982 година.

Првата Резолуција од 1977 1 година е заведена под број E/CONF.69/C.IV/L.4.
Вратете се на почетокот Go down
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 09 Aвг 2009, 22:28

замре овој под-форум... кај сте политичари cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 03:43

huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
И што ако имало војна?
Некоја партија е крива за тоа?

NIKAKO....dedo mi i na dedo mi bratot bea krivi... laugh

Очекуван одговор еве ти едно фала од мене :) laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 03:41

Месечинка напиша:
И што ако имало војна?
Некоја партија е крива за тоа?

NIKAKO....dedo mi i na dedo mi bratot bea krivi... laugh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 03:36

И што ако имало војна?
Некоја партија е крива за тоа?
Да кажеше било што што држи вода немаше да возвратам зошто со политика и онака несакам да се замарам затоа и не реплицирам на секој пост.
Ама ова...
Војната да се меша со политичката партија која тогаш била на власт и меѓу редови да се бара виновникот...
Не иде бе мастиче...

И една вистина за крај... Не ја спомна ти војната од туку така :)
него ајде кога плукам да се изнаплукам убаво :)

_________________


Последната промена е направена од Месечинка на Чет 16 Jул 2009, 03:42. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 03:35

Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
daniel напиша:
видете една работа во времето на сдсм се направи најголемиот криминал во македониа се продаде името знамето грбот срамота
се затворија фабриките се испустија работници од работа се приватизира есм и сеа ке не цедат со скапа струја немасе никакви инвестиции пензии те се скратиа платите се скратиа казете една добра работа во времето на сдсм сто се десила барем една

NE SE DESI VOJNA!!!

а инаку војната ВМРО-вците ја направија а? doh
Сонце... што збориш бе? hahaha
jas nikogo neposociv za vinovnikl na vojnata. . .samo kazav sto se desi vo vremeto koga vladeese VMRO DPMNE t.e. LjUBCO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 03:29

huBaBuBa напиша:
daniel напиша:
видете една работа во времето на сдсм се направи најголемиот криминал во македониа се продаде името знамето грбот срамота
се затворија фабриките се испустија работници од работа се приватизира есм и сеа ке не цедат со скапа струја немасе никакви инвестиции пензии те се скратиа платите се скратиа казете една добра работа во времето на сдсм сто се десила барем една

NE SE DESI VOJNA!!!

а инаку војната ВМРО-вците ја направија а? doh
Мастиче... што збориш бе? hahaha
Многу добро знаеме за каква војна стануваше збор, и ни во најмала рака не беше иницирана ниту од ВМРО ниту пак од СДСМ.
Е сега ако не си за таа политичка партија немој па ни волку да претеруваш :)
Да точно имаше војна БОЖЕ МОЈ.
Во владеењето на било која партија можеше да се случи нели?
Ама префрлување па дека имало војна а едните или другите биле тогаш на власт па тие се виновни за тоа не иде нели? :)

_________________


Последната промена е направена од Месечинка на Чет 16 Jул 2009, 03:35. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 03:22

daniel напиша:
видете една работа во времето на сдсм се направи најголемиот криминал во македониа се продаде името знамето грбот срамота
се затворија фабриките се испустија работници од работа се приватизира есм и сеа ке не цедат со скапа струја немасе никакви инвестиции пензии те се скратиа платите се скратиа казете една добра работа во времето на сдсм сто се десила барем една

NE SE DESI VOJNA!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Чет 16 Jул 2009, 01:34

видете една работа во времето на сдсм се направи најголемиот криминал во македониа се продаде името знамето грбот срамота
се затворија фабриките се испустија работници од работа се приватизира есм и сеа ке не цедат со скапа струја немасе никакви инвестиции пензии те се скратиа платите се скратиа казете една добра работа во времето на сдсм сто се десила барем една
Вратете се на почетокот Go down
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Вто 14 Jул 2009, 00:58

ако не стават нас ке ја средиме за 24 часа хахахах
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Вто 14 Jул 2009, 00:42

А да си оформиме ние една Тормоз партија а?
Да ја средиме државава сакате? laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Пон 13 Jул 2009, 17:48

daniel напиша:
neznam koj go prodade imeto i znameto koj gi primi begalcite od kosovo koj gi zatvori fabrikite koj go prodade esm i sea da plakjame skapa struja koj vetuvase po sekoj vraboten od sekoe semejstvo sramota za sdsm


od vremeto na vmro se zgolemija penziiite ima investicii vo zemjodelieto
agrarot sea bas nemoze se da se oporavi za kratko vreme

едит: Пишувај на кирилица

заборави на окта и на телеком а да не зборам за пивара, жито лукс и еден куп фирми
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 29
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Пон 13 Jул 2009, 03:30

daniel напиша:od vremeto na vmro se zgolemija penziiite ima investicii vo zemjodelieto
agrarot sea bas nemoze se da se oporavi za kratko vreme

едит: Пишувај на кирилица

Се зголемува едно се намалува друго ... Не зголемуваат џабе на пензионерите :)))
Сето тоа е направено со претходна умисла ... Се се насочува накај пензиите, медиумите (политички определените газди на телевизиите, весниците итн итн ...) ни го перат мозокот ... Пензионерите пукаат од радост , а нешто друго се покачува ... Дали струја , дали вода, дали факултетска партиципација сеедно(како пример) ...
Не верувам ни во една партија ... Никогаш никој од моите не биле партиски определени ... Татко ми ќе го бркале од работа Вмровците зошто кога пропаѓаше неговата фабрика (Маслодајна) , он застана од страната на работникот а не политички уствари во пропаст ... Ама народот уплашен да не изгуби работа отидоа Вмро ... Зарем нели бевме демократска држава??? ... Е сега фабриката е пропаст ... Од тоа што е безпарица и што пропадна се шо имавме буквално...Градов ми е индустриска зона, или МОЖЕВ да го наречам ... Ја имаше првата фабрика за Порцелан на Балканот а сега?? ... Во 3 саат се враќале по 20 автобуси со работници сега се враќа 1 и тоа со жени што шијат цел ден и немаат слободен ден ... Затоа ни во една партија не верувам ... Зашто ниедна не направила да народот се крене, а пестојано тоне ... Народот се пишува партија оти ќе остане без работа ! Луѓето се чукаат во гради дека се Вмро , а уствари не можат да се поднесат што се во таа политичка партија ... Познавам многу такви ... Што кога победи Вмро свиреа со коли само за да ги видат другите и утре во партија да кажат : А да он беше надвор , свиреше ... Толку не се радуваа кога Македонија играше светско ракомет ... Младината е разочарана ... Која мотивација ја имам јас како студент кога ќе седнеме на кафе и се муабети : Ете , сега ќе завршам факултет и шо ќе правам после , оној ќе се пикне со врски а јас со просек ќе седам дома ... Младината зависи буквално од мама и тато ... Кој кого знае ...
Која младина ќе излезе ако се е направено на готово ... На што ќе се гордее тој млад човек во животот ??? Кога цел живот го бутка и го пика некој ... Како завршил факултет со мито , како влегол на работа го бутнале ... И во времето на Сдсм и во времето на Вмро ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 21:01

Види, дека чинеа се знае дека не чинеа воопшто ама овие направија и повеке од ветеното во 100те чекори, на пример сите овие новововедени казни (не зборам како за лошо туку како за неспомнато во кампањата) потоа законот за лицата кој се над 26 и 28 години а не се во брак да плакаат фантастични 1000 денари и тоа за еден месец (ова срахе не знам дали помина во собрание)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 16:24

neznam koj go prodade imeto i znameto koj gi primi begalcite od kosovo koj gi zatvori fabrikite koj go prodade esm i sea da plakjame skapa struja koj vetuvase po sekoj vraboten od sekoe semejstvo sramota za sdsm


od vremeto na vmro se zgolemija penziiite ima investicii vo zemjodelieto
agrarot sea bas nemoze se da se oporavi za kratko vreme

едит: Пишувај на кирилица
Вратете се на почетокот Go down
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 15:49

Хубабуба... ТИ ДА СИ УБАВ laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 15:27

Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
daniel напиша:
да живее вмро-дпмне најдобрата политичка партија
a koga VMRO-DPMNE bila podobra. . .vo vremeto na LjuBco. .. ili sega??? koga se kradelo poveke?? laugh laugh laugh

Во времето на СДСМ laugh

se primetuva...vo vremeto na SDSM nemalo vavko gladuvanje i vakva besparica...a toa e dokaz koga poveke se kradelo...

Да не мислиш на рецесијата и на светската економска криза?
Тоа нема ама баш никаква врска со владата наша, чисто онака да ти појаснам некои општи поими.
Немаше рецесија ниту па светска економска криза во времето на СДСМ па гладни бевме.
samo kolku da te potsetam...vo vremeto na VMRO se prodadeni najsilnite i najvlijatelnite fabriki i kompanii vo RM...i toa po uzasno niski ceni...samoto toa kazuva koj kradel i kolku kradel...

Уште не си доволно зрел да ја сватиш реалноста laugh
Има време ќе созрееш biggrin
Ќе те научам јас што чини а што не bounce laugh
od takvite kako tebe ZRELI(sto nesakaat da ja vidat realnosta) drzavata ni ide u PROPAST laugh laugh laugh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 15:25

huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
daniel напиша:
да живее вмро-дпмне најдобрата политичка партија
a koga VMRO-DPMNE bila podobra. . .vo vremeto na LjuBco. .. ili sega??? koga se kradelo poveke?? laugh laugh laugh

Во времето на СДСМ laugh

se primetuva...vo vremeto na SDSM nemalo vavko gladuvanje i vakva besparica...a toa e dokaz koga poveke se kradelo...

Да не мислиш на рецесијата и на светската економска криза?
Тоа нема ама баш никаква врска со владата наша, чисто онака да ти појаснам некои општи поими.
Немаше рецесија ниту па светска економска криза во времето на СДСМ па гладни бевме.
samo kolku da te potsetam...vo vremeto na VMRO se prodadeni najsilnite i najvlijatelnite fabriki i kompanii vo RM...i toa po uzasno niski ceni...samoto toa kazuva koj kradel i kolku kradel...

Уште не си доволно зрел да ја сватиш реалноста laugh
Има време ќе созрееш biggrin
Ќе те научам јас што чини а што не bounce laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 15:23

Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
daniel напиша:
да живее вмро-дпмне најдобрата политичка партија
a koga VMRO-DPMNE bila podobra. . .vo vremeto na LjuBco. .. ili sega??? koga se kradelo poveke?? laugh laugh laugh

Во времето на СДСМ laugh

se primetuva...vo vremeto na SDSM nemalo vavko gladuvanje i vakva besparica...a toa e dokaz koga poveke se kradelo...

Да не мислиш на рецесијата и на светската економска криза?
Тоа нема ама баш никаква врска со владата наша, чисто онака да ти појаснам некои општи поими.
Немаше рецесија ниту па светска економска криза во времето на СДСМ па гладни бевме.
samo kolku da te potsetam...vo vremeto na VMRO se prodadeni najsilnite i najvlijatelnite fabriki i kompanii vo RM...i toa po uzasno niski ceni...samoto toa kazuva koj kradel i kolku kradel...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Политика...   Нед 12 Jул 2009, 15:17

huBaBuBa напиша:
Месечинка напиша:
huBaBuBa напиша:
daniel напиша:
да живее вмро-дпмне најдобрата политичка партија
a koga VMRO-DPMNE bila podobra. . .vo vremeto na LjuBco. .. ili sega??? koga se kradelo poveke?? laugh laugh laugh

Во времето на СДСМ laugh

se primetuva...vo vremeto na SDSM nemalo vavko gladuvanje i vakva besparica...a toa e dokaz koga poveke se kradelo...

Да не мислиш на рецесијата и на светската економска криза?
Тоа нема ама баш никаква врска со владата наша, чисто онака да ти појаснам некои општи поими.
Немаше рецесија ниту па светска економска криза во времето на СДСМ па гладни бевме.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Политика...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Политика...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Политика-
Отиди до: