ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   Пет 31 Jул 2009, 18:31

Се сложувам со Мебрух и мене исто така ни малку не ми е битна марката.
Многу ми е битно нештото да ми падне во око и пред се добро да ми стои.
Не уживам во скапи работи и не практикувам да купувам скапа гардероба...
Самата си знам да си проценам дали нештото вреди толку пари, можам да сум луда по тоа па да не го купам зошто сум свесна дека не вреди толку.
Се радувам кога ќе начекам нешто на попуст и кога ќе начекам нешто убаво за кое сметам дека вреди многу повеќе а сум си го начекала неочекувано евтино :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
mebruh
Тормозче
Тормозче


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 5
Љубовен статус : Љубовен статус
Години : 26
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 13
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 1


ПишувањеПредмет: Re: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   Чет 30 Jул 2009, 20:29

Па не гледам многу во марката,битно ми е како ми стои,било облека или нешто друго,повеќе сакам класична облека
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Imhotep
Тормозче
Тормозче
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 46
Години : 28
Локација : Ново Лисиче
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 0
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Re: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   Пет 12 Сеп 2008, 04:26

При избор на патики обично гледам марка, бидејќи имам купено неквалитетни и за 3 месеци ми се скинаа. За другите делови од гардеробата поважно ми е да ми се допаѓа и да ми стои.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Aleksandar
ВИП-ТоРмОзЕр
ВИП-ТоРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 233
Години : 28
Локација : Кисела вода
Занимање : Боди билдер
Се чувствувам : Не го сваќам ова
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 70
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Re: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   Чет 04 Сеп 2008, 04:18

Ја не гледам марка.... не сум шмизла (без увреда ако некој е :) хехе) ако добро изгледа и е памучна ок е :) мајца пример :P
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   Чет 04 Сеп 2008, 01:31

Се разбира дека треба да се запази и марката иако добро би ми стоело тоа што сакам да си го купам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Barbie
Тормозче
Тормозче
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 47
Години : 28
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 0
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   Сре 03 Сеп 2008, 21:54

Дали кога купувате гардероба гледате да биде од позната марка, т.е. да има етикета народски кажано, или побитно ви е како ви стои, па макар не било марка?

Јас гледам и да е марка и убаво да ми стои :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што е побитно во изборот на гардероба? Марката или изгледот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Мода & Убавина-
Отиди до: