ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Ваше мислење за диетите...

Go down 
АвторПорака
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: ах - диети   Сре 10 Сеп 2008, 16:36

не го поддржувам мислењето на месечинка:
(Инаку ги осудувам диетите,бидејки не само што ја
намалуваат килажата туку и го слабеат организмот,ја слабеат крвта..Не
се здрави.)

да сето тоа може да се случи доколку диетата е неисправна!,
{односно, повекето луѓе ги мешаат зборовите диета и целосно гладување (или подхранување)}

а доколку сакате да ја немалите телесната тежина со диета, најдобро е да се консултирате со некое стручно лице (нутриционист) и сл.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Ваше мислење за диетите...   Саб 06 Сеп 2008, 01:02

Немам потреба од такви работи...за среќа.Инаку ги осудувам диетите,бидејки не само што ја намалуваат килажата туку и го слабеат организмот,ја слабеат крвта..Не се здрави.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Ваше мислење за диетите...   Пет 05 Сеп 2008, 23:39

Што мислите. . .дали е добро за вашиот организам да држите диета?
Колку е тоа здраво?Дали практикувате диета и какво искуство имате со неа?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ваше мислење за диетите...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ваше мислење за диетите...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Здравје-
Отиди до: