ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Урбана уметност !!! Што мислите

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Урбана уметност !!! Што мислите   Пет 12 Сеп 2008, 23:13

GoldenBoy напиша:Баш за вакви графити имам пишано во првиот пост на темава.
Девојкава што графитиве ги прави нез целиот град е луда.
Ова е стварно преубаво,графити како овој има милон направено.
Сите се кој од коа поубави.Постои посебен агол од кој се гледа графитот тродимензионално.
Сликава гледана од горе или од друг агол не би изгледала вака.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Урбана уметност !!! Што мислите   Пет 12 Сеп 2008, 22:48

Еве и од мене некое интересно графитче.
Иако не сум за таквите дела да бидат расфрлани по улиците и градот,
мислам дека треба конечно да отворат места каде што ќе се истакнуваат
тие уметности.


_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
gjoka
Тормозче
Тормозче
gjoka

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 34
Години : 36
Локација : Карпош 1
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 0
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Re: Урбана уметност !!! Што мислите   Пет 12 Сеп 2008, 20:40

баш е супер првата слика морам да признаам многу е добра али и другите се добри
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Урбана уметност !!! Што мислите   Сре 10 Сеп 2008, 20:44

Еве нешто интересно и впечатливо.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Урбана уметност !!! Што мислите   Сре 10 Сеп 2008, 20:28

Ми се свиѓа ама не сум баш за урбаната уметност.Ми прави хаос во градот неубаво ми изгледа.
Сакам чист град вака валкано делува.Затоа постојат галерии,платна па таа убавина може да се пренесе и таму.
Останав фрапирана од едни дела на девојка која тродимензионални дела црта по улици,паркови на земја кои изгледаат феноменално ако ги гледаш од горе.Незнам во кој град беше,имаше преубави слики.На интернет ги најдов не би знаела повторно да ги побарам и да ги ставам тука.
Убаво ама не за да сето тоа биде изложено по ѕидови од згради.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
gjoka
Тормозче
Тормозче
gjoka

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 34
Години : 36
Локација : Карпош 1
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 0
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Урбана уметност !!! Што мислите   Сре 10 Сеп 2008, 19:56Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Урбана уметност !!! Што мислите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Урбана уметност !!! Што мислите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Литература/Уметност/Книжевност-
Отиди до: