ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Раскажуваме и толкуваме сонови

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Раскажуваме и толкуваме сонови   Пет 17 Jул 2009, 17:05

Леле јас прв пат сонувам ваков сон:

Само што заспав почнав да си го слушам името, некој женски глас ме викаше, ми се обраќаше..
Толку беше тоа реално што од страв се разбудив. Истово се повтори по некое време пак но подоцна гласот беше машки.
Тогаш не се разбудив откако престанав да го слушам гласот го сонував следново:

Го слушав татко ми како разговара со мајка ми (во сонот беше утро) изгледа сакаше нешто да ме праша па тргна накај мојата соба.
Јас во истото време лежев и се преправав дека спијам зошто плачев, ми беше нешто ужасно тешко, лицето ми беше мокро од солзи и несакав татко ми да ме види таква.
Влезе татко ми во соба неколку пати викна по мене за да се разбудам кога виде дека не станувам ја тргна фротирката и ми рече сврти се накај мене, како да знаеше дека нешто не е во ред со мене, како да знаеше дека не спијам, дека се преправам и дека плачам.
Ме погледна и се разбудив.

Можам да се кладам дека беше ова реалност а не сон.
Така да слушам гласови толку реално ми се случува прв пат, а и тоа на крај беше пререално за да биде сон. Shocked

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Раскажуваме и толкуваме сонови   Чет 16 Jул 2009, 15:03

Месечинка напиша:
Што значи да сонуваш сирење? biggrin
Знае некој?

Јас знам biggrin

Ако си сонувала дека си видела или купувала сирење тоа значи: Среќа во Љубов, а ако јадеш сирење тоа значи: превара, измама

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Раскажуваме и толкуваме сонови   Чет 16 Jул 2009, 13:58

Што значи да сонуваш сирење? biggrin
Знае некој?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Раскажуваме и толкуваме сонови   Вто 23 Сеп 2008, 15:42

Ми се допаѓа темава бидејки некогаш сонувам соништа кои навистина ме интересира какво значение со себе носат.Па затоа тука секој од нас ќе си ги раскаже а останатите ќе со обидат да ги протолкуваат со наоѓање на деталите од сонот на нет или пак по соновници.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Раскажуваме и толкуваме сонови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Раскажуваме и толкуваме сонови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Муабети без врска :: За наша душа :)-
Отиди до: