ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Заби-протези-стоматолози...

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Заби-протези-стоматолози...   Вто 14 Jул 2009, 15:51

Има ли некој искуство со правење операција на забите?
Јас треба да ги оперирам умниците (да ги извадам пред да пораснат)
Имам здрави заби, немам пломби, немам расипани... ама баш ништо од тоа.
Единствен проблем ми е каменецот и споеноста на забите (не премногу споени ама доволно за кога ќе никнат умниците да ми се искриви цела долна вилица)

Немам поправано заб уште од млечните заби, се плашам од операции и такви чуда.
Па ако некој има било каква информација или искуство со операции нека пише дали е страшно neznam

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Заби-протези-стоматолози...   Чет 27 Ное 2008, 17:58

леле треба да идам на забар страв ми е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Заби-протези-стоматолози...   Вто 23 Сеп 2008, 15:46

Какви се вашите заби?
Патешествија со стоматолози,забоболки,протези и сл.
Задоволство или незадоволство кон стоматологот.Расприкажете се.

Јас немам многу да кажам освен да се пофалам:
Единствен проблем каменецот кој го чистам 2 пати годишно
другото се е во најдобар ред,здрави,чисти,непломбирани и нерасипани заби.

Една од доблестите мое а и моја најголема гордост!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Заби-протези-стоматолози...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Заби-протези-стоматолози...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Здравје-
Отиди до: