ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Камасутра техника и пози

Go down 
АвторПорака
viki18
Тормозче
Тормозче
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 7
Години : 34
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 26
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Пон 02 Ное 2009, 18:38ЛулашкаЛулашка.
Инструкции: партнерот нека легне на грб со нозете малку раширени, а
главата под перница. Седнете врз него како кога седнувате на трева.
Нозете свиткани и споени, а со рацете придржувајте се за подот. Откако
ќе почувствувате дека пенисот е на вистинското место, раширете го
горниот дел од нозете. Почнете да се лулате постепено зголемувајќи ја
брзината.
Директно во рајот
Директно
во рајот. Инструкции: легнете на кревет бидејќи овој пат сакаме да ви
биде што повеќе удобно. Легнете на грб, истегнете ги рацете како да
сакате да ги дофатите облаците. Ова е вистинска позиција за
релаксација. Тој нека легне врз вас во мисионерски стил. Вие стеснете
ги нозете за да постигнете поголемо триење и да го доживеете секое
движење како стимул. Ova go imam probano neverojatno e probajte kje uzivate
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Пет 28 Aвг 2009, 19:39

.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Пет 28 Aвг 2009, 19:32

Еве неколку начини да ја одржувате љубовта... Старата добра камасутра приспособена за домашни услови.
ТРАДИЦИОНАЛНА - За досадниот пар на кој му недостига

фантазија... Предлагаме да го вклучите телевизоротБАЛЕТ - За танчери... Забрането носење гаќички под фустанот.
ВЕЛОСИПЕД - Најдобро е да се проба на нерамен пат...


КОЛИЧКА - Лимитот е 50 цигли... Запомнете, жените се нежни суштества...ПРОЛЕТНА - се се буди во пролет... Ова е можеби твојот среќен ден!


ЛЕТНА - се што ви е потребно е цврста столица и зајакната ткаенинаЕСЕНСКА - уживање во паднатите лисјаЗИМСКА - дечки, пазете на дупките... Шпоретот е пожежок од вашата жена69 - тоа доаѓа после 68, зар не..?ФРИЖИДЕР - Како да ја одржувате љубовта свежа


ЕЛЕКТРИЧНА - Зголемената волтажа ви дава повеќе сила....ЗАГАТКА - Знам како влегов ВНАТРЕ... Но, како да излезам НАДВОР?ЧИСТЕЊЕ - Практично за бришење на оградите...УГАСЕНА СВЕЌА - Ако пламенот згасне, плетењето е секогаш тука. Не се препорачува за жени потешки од 120 кгСЕДИШТЕ - Лесно изводлива во кино кога има празни места... Не заборавајте пуканки.НАЗАДНА - Извадете ги обетките.. После неколку пати, жената личи на Дамбо...


ЗАВЕТ НА МОЛЧЕЊЕ - Конечно, жена ви ќе замолчи...ЗАВЕТ НА МОЛЧЕЊЕ 2 - Ок, сега е ваш ред да молчите...


АКРОБАТСКА - Рамнотежа... Најдобро е да се ослободите од рачката пред слегување

ГИМНАСТИЧКА - ако некој има сала за вежбање, за оваа поза ги сакаме сите почести
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Пет 28 Aвг 2009, 01:12

Буквата М

ЗАГУБЕНИ КАЛОРИИ
Тој:63

Таа:48

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Нед 23 Aвг 2009, 17:32

Едноставни Камасутра пози

Секогаш
кога се во прашање позите од Камасутра, се добива впечаток дека станува
збор за нешто екстравагантно и исклучително, сензуално и еротско.
Меѓутоа, многу од положбите во Камасутра, се всушност базирани на
основните пози во сексот.
Ножички

Сигурно
веќе сте ја пробале оваа позиција и знаете дека се што треба жената да
направи е да легне на грб. На мажот останува да ја направи целата
работа, така што е на колена и ја држи за зглобовите на нозете. Оваа
положба е одлична затоа што со движење на карлицата, тој може да
стимулира различни делови од вагината на жената и да ја доведе до
состојба на незаборавно задоволство.

Скандинавска

Ова
е исто така една од поедноставните пози во Камасутра, која двојките
често ја применуваат. Потребно е мажот да легне на грб, додека таа е
врз него, обвиткана со нозете околу неговото тело и свртена со грбот
кон неговото лице. Движејќи се напред и назад, додека тој ја држи за
бутовите постепено се доаѓа до взаемно уживање. Во оваа положба жената
ја има цела контрола врз интензитетот на движењата.

Тигрица
Ова е една од посложените секс положби од Камасутра. Најпрво
мажот треба да седне, додека партнерката треба да застане врз него под
прав агол. Потоа таа треба да ги држи нозете под агол од 45 степени,
така што со левата рака ќе го држи десното рамо на партнерот, а со
десната на подот ќе ја одржува рамнотежата. Тој треба да ја држи за
бутовите и од таму да ја преземе контролата врз ситуацијата. Можеби
првиот пат ќе имате потешкотии при оваа положба, но сепак вреди да се
проба.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Нед 16 Aвг 2009, 00:54

Ај малку да се насмееме погледнете видео АНТИ-Камасутра laugh

http://mesto.com.mk/watch_video.php?v=ffa9707fbd584dd

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Саб 15 Aвг 2009, 17:52


Морско коњче.
Инструкции: партнерот нека легне на грб со лицето кон морето.
Нека ги исправи нозете во водата. Ако не сака да легне со главата на
песокот или камењата, нека се потпре на лактите. Вие качете се на него,
навалете се малку нанапред и уживајте во гледката пред вас. Атмосферата
ќе се вжешти, но тука се брановите да ве оладат.


Константна еротика.
Инструкции: партнерот нека седне на подот со нозете удобно
исправени пред него. Со рацете нека се потпре позади за полесно да
одржува рамнотежа. Вие клекнете пред него, качете се на пенисот и
нозете држете ги подвиткани и споени. Играјте си со мускулите на
вагината додека тој прави мали движења нагоре. Потсетете го и на
другите ерогени зони. Нека го бакнува вашиот врат и нека си игра со
вашите уши.

Поглед на задникот.
Инструкции: партнерот нека седне на креветот со нозете
исправени и раширени. Вие седнете пред него, но со завртен грб. Нозете
раширете ги и ставете ги зад него, а со рацете придржете се за неговите
нозе. Ако ве збунивме убаво погледнете ја сликата и нема да погрешите.
Во текот на целиот секс, тој ќе има достапност на вашиот задник. Да го
милува и да го движи со рацете, а со тоа и да го диктира темпото.


Подвиткани нозе. Инструкции: треба да седнете во иста позиција, тој
нозете врз вас, а вие со нозете врз него. Подобро е вашите нозе да ги
држи под или со рацете, а неговите нека ди стави врз вашите раце. Многу
подобро ќе се наместите ако прво ги споите полните органи, а подоцна ги
наместите нозете и торзото. Почнете да се лулате напред и назад со
различна брзина.


Крснозе. Инструкции: вашиот партнер удобно нека се смести,
седнувајќи со скрстени нозе. Вие качете се врз него со тоа што со
нозете ќе ја обвиткате неговата половина. Прегрнете се и чувствувајте
го начинот на кој што дишете. Како што вдишувате така стегнувајте ги
мускулите на вагината. И обратно со издишувањето, опуштајте ги.
Партнерот нека ги следи вашите движења.

Собери ме.
Инструкции: мажот нека застане пред кревет, може и машина за перење
или пониска маса. Потоа нека ве крене во раце држејќи го вашиот задник.
Раширете ги нозете околу неговата половина, со стапалата потпрете се на
креветот, а со рацете придржувајте се на неговите рамена или врат.
Откако пенисот убаво ќе влезе почнете да скокате со задникот горе -
доле.

Борба со жешки тела. Легнете на
под и под задникот ставете неколку перници. Благо подвиткајте ги нозете
и раширете ги. Вашиот партнер нека влезе во вас од повисок агол од
вообичаеното. Рацете исправени нека ги смести до вашата глава. Пенисот
полека нека влегува во вагината за да го почувствувате целиот пакет.
Вака можете да постигнете двоен оргазам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Саб 08 Aвг 2009, 16:51


Секс на глава. Инструкции: легнете на под и направете свеќа.
Партнерот нека клекне пред вас и нека ги држи вашите нозе, додека вие
се држите со рацете за неговите бутини. Наместете се удобно за да можат
полните органи да влезат еден во друг и почнете со движења горе - доле.


Секс на душек. Инструкции: партнерот нека седне на душекот со нозете
во вода. Седнете му во скут и нозете испружете ги во водата. Потпрете
се за неговите рамена или пак на душекот. Започнете ја акцијата со
рипање, напред и назад. Тој нека ја движи вашата половина со рацете, а
со нозете нека го врти душекот во круг.


Секс на сплав. Инструкции: легнете на душекот, но со нозете и
задникот во вода. Користете го само за да се придржувате во водата.
Партнерот нека ги рашири вашите нозе и држејќи ги нека пенетрира во
вас. Со помош на водата лесно ќе може да ве движи напред назд и да
овозможи најдлабока пенетрација.


Триење во када. Инструкции: партнерот нека седне во кадата, потпрен
со грбот, а нозете исправени и колку што може раширени. Седнете врз
неговиот пенис со завртен грб. Со едната рака држете се за кадата, а со
другата прскајте ја вагината со тушот. Тријте се врз него додека
капките вода го стумилираат клиторисот.


Еротски туш. Инструкции: застанете еден пред друг под тушот. Како
предигра можете да се галите со миризливата купка. Потоа гушнете го
партнерот додека со левата нога обиколете ја неговата половина. Тој со
десната рака нека ја придржува вашата нога за да ја фиксира и полесно
да влезе во вагината. Другата рака му е слободна и може да ве милува
или да си игра со косата. Ова ќе ја замагли бањата многу повеќе од
пареата.


Жешка лажица.Инструкции:
легнете еден до друг, но вие свртена со грб. Навалете го задникот накај
него за убаво да влезе во вас. Сега можете да се доближите и со грбот и
главата.Со рацете галете го по бутините и задникот. Додека тој може да
ве гали по градите или да го стимулира клиторисот. Оваа поза создава
голема интимност поради тоа што буквално сите делови од телото ви се
допираат. Исто така ви е овозможено големо разменување на нежности. Тој
може да ве бакнува по вратот, лицето и ушето како голема еротска точка.


Моќта на Г-ТОЧКАТА.Инструкции:
легнете на подот , поткренете се така што колената ќе ви бидат
доближени до градите. Партнерот нека пенетрира клекнат пред вас,
држејќи ги вашите нозе. Можете и да ги потпрете стапалата на неговите
гради, додека тој со рацете ги движи вашите колкови. Целата контрола е
во негови раце затоа натерајте го да се потруди. Длабоката и интензивна
пенетрација ќе ја разбуди моќната Г- точка. За уште поголемо
задоволство, со едната рака нека го стимулира клиторисот.

Доста се сега за сега.. Ги одбрав повеќето што можете да ги направите ако сеуште не сте биле на одмор, ако одите на викенд некаде каде што има вода...
Не се сите за во домашни услови.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Пон 06 Окт 2008, 18:44

аааааа види го ти Златниов дечко laugh

Што ни бил креативен модератов пуф, пуф, пуф..

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Пон 29 Сеп 2008, 17:55

Лелеее ама Месечинката била Перверзнааааа wild seks
laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

Еве едне доста добар и сликовит одговор од моја страна:


И мислам дека овде нема што да се коментира многу! Се ми е омилено и имам пробано некои до сега!
ТРЕБА ДА СЕ ПРОБА ЗА ДА СЕ ПОЧУВСТВУВА!

laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Камасутра техника и пози   Пон 29 Сеп 2008, 16:35

Во оваа тема постирајте слики зборувајте за положбите на позите,дејствијата при таквите пози.
Не е ова повеќе табу тема.Споделете ги преку слики вашите омилени пози и прокоментирајте ги!

Ајде да ве видам laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   

Вратете се на почетокот Go down
 
Камасутра техника и пози
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Љубов & Секс-
Отиди до: