ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Апетит намален или зголемен?

Go down 
АвторПорака
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
maister

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: mi falat pauzite!!!   Нед 05 Jул 2009, 20:09

Месечинка напиша:
Дејствие: Факултет
Период: Завршуваат предавањата или пак имаме пауза
Ликови: Maister & Месечинка

Maister: Месечинка ај со мене до продавница ми се јаде нешто благо?!

Месечинка: Ајде Maister таман и јас да си купам смоки

Maister: Купува кифла, смоки, и чоко-бисквит

Месечинка: Купува едно пакетче смоки и едно сириус од кокос.

(Се движат накај факултет, по пат Maister ја јаде кифлата, стигнуваме на факултет ги отвара смоките, во рекорно време без притоа да ги изџвака ги складира во својот доста проширен желудник. Набрзинка го јаде чоколадото и веќе бара повторно да се вратиме во продавница наводно МУ ПАДНАЛ ШЕЌЕРОТ)

И така повторно кон продавница по плаго
Правец пак на факултет, по пат сето тоа Maister го прави маф и уште веднаш бара неутрализација со нешто солено.

И ако се прашувате... паузата така ни минува неколку пати во продавница, па пак во предавална а кутриот Maister никогаш не е сит.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Апетит намален или зголемен?   Нед 05 Jул 2009, 20:03

Апетит 0 (нула)
Последниве денови речиси и да не јадам Neutral

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Апетит намален или зголемен?   Вто 20 Јан 2009, 22:22

Дејствие: Факултет
Период: Завршуваат предавањата или пак имаме пауза
Ликови: Maister & Месечинка

Maister: Месечинка ај со мене до продавница ми се јаде нешто благо?!

Месечинка: Ајде Maister таман и јас да си купам смоки

Maister: Купува кифла, смоки, и чоко-бисквит

Месечинка: Купува едно пакетче смоки и едно сириус од кокос.

(Се движат накај факултет, по пат Maister ја јаде кифлата, стигнуваме на факултет ги отвара смоките, во рекорно време без притоа да ги изџвака ги складира во својот доста проширен желудник. Набрзинка го јаде чоколадото и веќе бара повторно да се вратиме во продавница наводно МУ ПАДНАЛ ШЕЌЕРОТ)

И така повторно кон продавница по плаго
Правец пак на факултет, по пат сето тоа Maister го прави маф и уште веднаш бара неутрализација со нешто солено.

И ако се прашувате... паузата така ни минува неколку пати во продавница, па пак во предавална а кутриот Maister никогаш не е сит.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
maister

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: Re: Апетит намален или зголемен?   Вто 20 Јан 2009, 22:07

КАКО ми се јаде (жив трошок сум)

месечинка знае!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Апетит намален или зголемен?   Саб 17 Јан 2009, 15:15

Ненормално намален.. . . Па јас немам ни желба да јадам Neutral

Бог знае што е работата.. . .

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Апетит намален или зголемен?   Чет 01 Јан 2009, 21:09

Јас последниве 2 недели имам проблеми со апетитот
Јадам еднаш на ден и тоа ми е сосема доволно.
Почнав да имам невестица а апетитот никако да ми се среди.

Обично немам вакви проблеми, напротив период од една недела пред да добијам јадам на секој 15 минути.

Вие како сте со апетитот?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Апетит намален или зголемен?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Апетит намален или зголемен?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Здравје-
Отиди до: