ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Нов закон: Забрането фрлање отпадоци

Go down 
АвторПорака
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Нов закон: Забрането фрлање отпадоци   Пон 05 Јан 2009, 15:16

Законот си е на место. Јас са сум би вовел Диктатура во државава за да им се дотера паметот на овие Го*еда. Само по џебот треба да се удри за да осетат и да им дојде паметот!

Браво за Грујо cheers biggrin

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Нов закон: Забрането фрлање отпадоци   Пон 05 Јан 2009, 04:31

Сега се казнува секое фрлање на хартивчиња, отпушоци, мастики и сл.
Ако се види било кој да фрла ѓубре на друго место наместо во корба за отпадоци соодветно ќе биде санкциониран и казнет.
Што мислите за овој закон?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
Нов закон: Забрането фрлање отпадоци
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Актуелно-
Отиди до: