ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Закон за заштита на животните

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Пет 03 Jул 2009, 00:49

Niki напиша:
Па за поголемиот дел од луѓето си во право.
Исклучоците како би ги нарекле? :)
ммм кажи ми прво ти си еден од исклучоците или не? biggrin
Не за друго за да знам што да ти одговорам на прашањево laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Пет 03 Jул 2009, 00:41

Па за поголемиот дел од луѓето си во право.
Исклучоците како би ги нарекле? :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Пет 03 Jул 2009, 00:35

Голден да му кажеш на човек дека е животно е комплимент, а на животно дека е човек е навреда icon

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Чет 02 Jул 2009, 23:46

Дечки, темава е за животни, а не за луѓе laugh А и кога ќе видиш од друга страна и ти се животни hsfg hahaha

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Чет 02 Jул 2009, 17:39

да што викаш. Општо познато е дека добрите луѓе живеат кратко а злобите долго Sad Sad Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Чет 02 Jул 2009, 14:23

За жал таквите злоби живеат 100 години lut

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Чет 02 Jул 2009, 14:16

Nikicka напиша:
Кај нас во населба човекот што труе го фатија тврди дека не е ...
Се замери со сите комшии и пак продолжува да УБИВА!
Ке видите погрешка ке се отруе и самиот
Бидете стрпливи


Запамтете Бог е праведен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Чет 02 Jул 2009, 13:53

Кај нас во населба човекот што труе го фатија тврди дека не е ...
Се замери со сите комшии и пак продолжува да УБИВА!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Вто 02 Јун 2009, 00:32

Пред две недели си се шетам во град и случајно видов маченце кое беше прегладнато и суво и кога го погледнав него и тоа мене ме погледна и почна да маука како да бара помош, се сожалив и истрчав до блиската месарница и купив едно паковање виршли и ги отворив и го нахранив во тој момент помина и Драган Вучиќ и неколку секунди ме гледаше како го хранам мачето со виршли, може и тој сака мачиња :)...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Вто 02 Јун 2009, 00:26

Уште еден љубител на животинки wink
Ех Хубабуба за мачки се прави муабет кај си ти да напишеш колку ги сакаш животните ОСОБЕНО МАЧКИТЕ?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   Вто 02 Јун 2009, 00:24

Месечинка напиша:

Пред само неколку денови ми го отруа мачето.
Навистина ми е жал Rolling Eyes имам видено отриени мачки низ населба, кога ке ги видам подувани од отровот многу се нажалувам, многу ми е жал кога гледам мачки кои се прегладнати и преслаби да не речам суви, многу е жанла глетката... ееее јас да сум премиер ке го решам тој проблем. Нема да осиромаши државата ако уличните мачиња бидат најадени и згрижени... јас редовно им носам храна на мачките што се надвор а доколку ми се појави некое маче под прозор го отварам фрижидерот и сечам салама, чајна, свински врат и се што ке ми се најде и им давам да си каснат. На малите бебиња-маченца им носам канчиња со млеко.
Мачките ми се како другарчиња cheers а тоа многу ми значи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Закон за заштита на животните   Вто 02 Јун 2009, 00:16

Во нашава држава мора да се донесат неколку закони во полза на животните.
Закон за заштита на секое животно.
Сведоци сме на многу борби со кучиња, гладни животни пуштени на улица или чувани во несоодветни услови:
Кучињата кои се тепани, гладни и жедни, коњите на ромите и сл.
Животинките кои ги гледаме отруени и оставени по улиците.

Што мислите?
Заслужуваат ли животните ваков третман?
Треба ли ваквите гадови од луѓе да бидат санкционирани и казнети соодветно за своето дело?

сакам ваши мислења...
Јас сум испровоцирана од свое лично искуство.
Пред само неколку денови ми го отруа мачето.

Посакувам да му се случи на тој се најлошо но само посакувам, немоќна сум да напрам нешто а законот да ми излезе во пресрет.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Закон за заштита на животните   

Вратете се на почетокот Go down
 
Закон за заштита на животните
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Домашни миленици-
Отиди до: