ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Мајкл Џексон

Go down 
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Пет 28 Aвг 2009, 16:04

Документарецот поради кој Мајкл Џексон пропаднал!

'Тоа
го скршило. Напросто го убило. Долго му требало да умре, но се
започнало таа ноќ'. Со овие зборови менаџерката на Мајкл Џексон го
опишала кралот на попот по што Мартин Башир го објавил неговото
интервју. Хрватскиот Ред Карпет ги објавил најконтраверзните делови на
тоа интервју.


Кликни За Видео

Доколку немате звук или е премногу слаб, зголемете го на волумето на видеото!

Башир го изиграл Мајкл Џексон, секогаш му делел комплименти за на крај во интервјуто да ги нагласи Мајкловите лоши страни.

Како резултат, Башир завршил на првото место на 'hate list' од сите
Мајклови обожаватели, но него тоа не го интересира, бидејќи со тоа
интевју се популаризирал преку американскиот ABC.

Башир најпрвин се прославил преку интервјуто со покојната Лејди Ди која
му кажала се околу разводот и проблемите во бракот со принцот Чарлс.

За време на интервјуто јасно може да се види дека Башир го изиграл Мајкл Џексон.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 30
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Вто 14 Jул 2009, 03:12

Луѓето што го убија му направија најголем погреб !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Пон 13 Jул 2009, 17:52

леле страшно е ова. ако стварно го убиле и смртно да ги осудат ке биде малце
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Пон 13 Jул 2009, 17:09


Ла Тоја, сестрата на Мајкл Џексон, за британските медиуми тврди дека нејзиниот брат е жртва на убијци, и...

... дека во таквото сценарио се сомневала уште од поодамна. Ла Тоја изјавила сомнеж дека убиството е организирано од цела група и станува збор за заговор. За се' ги обвинува лошите луѓе, во чие друштво нејзиниот брат се движел во текот на животот."Мајкл беше многу мирна личност, полна со љубов, а луѓето тоа знаат да го искористат", додава Ла Тоја.Пред
само еден месец прогнозирала дека брат и ќе биде мртов - пред шоуто што
го планирал во Лондон, затоа што бил опкружен со злобни луѓе на кои
неговиот интерес не им бил во прв план. Според неа, тие биле заинтересирани само за пари.Во
шокантното интервју, 53 годишната Ла Тоја тврди дека од куќата на
Џексон по неговата смрт исчезнале накит и готовина во вредност од 2
милиони долари, и дека тоа е само дел од "причината" за смртта на
нејзиниот брат.Официјалните резултати од аутопсијата се
очекуваат за две недели, но семејството Џексон е веќе известено за
токсиколошкиот наод коj Ла Тоја кратко го прокоментира: "Тоа ќе биде
големо изненадување за сите"...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Чет 02 Jул 2009, 13:34

Леле бог да чува ова на ништо не личи.
Какви се луѓе има ејјјјјј
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Чет 02 Jул 2009, 13:23

Niki напиша:
не е претерано. Имам видено на негов концерт како при самото негово појавување на сцената неколкумина девојки се онесвестија

Па не е ни нормално laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Чет 02 Jул 2009, 13:22

не е претерано. Имам видено на негов концерт како при самото негово појавување на сцената неколкумина девојки се онесвестија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 30
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Чет 02 Jул 2009, 02:59

Месечинка напиша:
Десетина Џексонови фанови извршиле самоубиство

Повеќе од десет фанови на Мајкл Џексон кога ја дознале информацијата за смртта на кралот на попот извршиле самоубиство.

Гери Тејлор, претседател и сопственик на MJJcommunity.com, најголемиот
интернет фан клуб на покојниот пејач, за Sky News изјавил: 'Претпоставувам
дека досега 12 фанови извршиле самоубиство веднаш по дознавањето на
Џексоновата смрт. Тоа што го направиле е навистина грозно, бидејќи сум
сигурен дека Мајкл би сакал да живеат.'
По дознавање за смртта на Џексон повеќе луѓе се обиделе да извршат самоубиство, но на крај им преовладал разумот.

За да се спречат понатамошните самоубиства, Џес Џексон, Мајкалов близок
пријател, на Youtube публикувал краток филм на кој ги моли фановите да
престанат да мислат на најлошото:

'Ова е време кога нашите срца се преполни со тага и болка, но всушност сега треба да го славиме Мајкаловиот живот.'

Воа е веќе претеризам ... Беше крал и да мислам дека нема некој што не му знае БАРЕМ една песна ... Типот беше и ќе остане крал на попот ... Оној правиот поп а не измелезениот сега ... Ама до самоубиства? ... Претерано !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Чет 02 Jул 2009, 00:14

Десетина Џексонови фанови извршиле самоубиство

Повеќе од десет фанови на Мајкл Џексон кога ја дознале информацијата за смртта на кралот на попот извршиле самоубиство.

Гери Тејлор, претседател и сопственик на MJJcommunity.com, најголемиот
интернет фан клуб на покојниот пејач, за Sky News изјавил: 'Претпоставувам
дека досега 12 фанови извршиле самоубиство веднаш по дознавањето на
Џексоновата смрт. Тоа што го направиле е навистина грозно, бидејќи сум
сигурен дека Мајкл би сакал да живеат.'
По дознавање за смртта на Џексон повеќе луѓе се обиделе да извршат самоубиство, но на крај им преовладал разумот.

За да се спречат понатамошните самоубиства, Џес Џексон, Мајкалов близок
пријател, на Youtube публикувал краток филм на кој ги моли фановите да
престанат да мислат на најлошото:

'Ова е време кога нашите срца се преполни со тага и болка, но всушност сега треба да го славиме Мајкаловиот живот.'

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   Пет 26 Јун 2009, 22:21

Лесна му земја, супер беше и како човек и како пејач ама за жал на добрите секогаш им се случува лошо.
Знам дека мнооогу од врвните пеачи им се случува или да загинат или да умрат или пак да бидат убиени Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Мајкл Џексон   Пет 26 Јун 2009, 16:49


Музичките фанови во светот тагуваат за Мајкл ЏексонФановите на Џексон пред Аполо театарот во Харлем, Њујорк

26.06.2009

Мајкл
Џексон, Кралот на попот, почина вчера во Лос Анџелес на 50 годишна
возраст. Соопштено е дека тој претходно итно од неговиот дом бил
пренесен во болница поради проблеми со срцето.

Неговиот брат Џермејн Џексон изјави дека докторите во медицинскиот
центар Роналд Реган при Универзитетот Колумбија во Лос Анџелес повеќе
од еден час се обидувале да го вратат во живот, но безуспешно.

,,Причината за неговата смрт е непозната се додека не бидат соопштени резултатите од аутопсијата.,,

Изјави
Џермејн Џексон. Смртта на Џексон дојде во период кога тој се
подготвуваше на серија камбек концерти која требаше да почне кон
средината на идниот месец во Лондон.

,,Ќе ги изведувам песните што моите фанови сакаат да ги слушнат. Тоа е тоа. Навистина ова е конечно спуштање на завесата.,,

Изјави
Мајкл Џексон на прес конференцијата во Лондон на петти март годинава.
Тој, заедно со Елвис Присли и Битлси, се смета за една од најголемите
светски поп сензации. Мајкл Џексон Продаде стотици милиони плочи со
големите хитови како Трилер и Били Џин. Кариерата на Џексон беше
проследена со обвинувања за сексуално злоставување на деца и за
ексцентрично однесување, вклучувајќи ги тука и големиот број пластични
операции. Мајкл Џексон стана славен уште со семејната група Џексон Фајв
каде што изведуваше со своите браќа.

,,Порасна во Мотаун. Тој беше дел од семејството Мотаун. Шокиран сум од смртта на Џексон.,,

Изјави Бери Горди основачот на Мотаун Рекордс каде што групата Џексон Фајв го потпиша првиот договор за снимање плоча.

_________________


Последната промена е направена од Месечинка на Пон 13 Jул 2009, 17:10. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Мајкл Џексон   

Вратете се на почетокот Go down
 
Мајкл Џексон
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Музика-
Отиди до: