ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Свински грип

Go down 
АвторПорака
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Саб 15 Aвг 2009, 22:33

Да да ама нема простор за паника.
Подготвени сме да се справиме со тоа :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Саб 15 Aвг 2009, 20:17

Од септември се очекува масовно појавување на свинскиот грип во нашава земја.
Статистичките податоци укажуваат на тоа дека секој втор во македонија ќе биде заболен од овој грип.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Чет 16 Jул 2009, 13:24

Уф... Каква утеха.. :)
ФАЛА!!!!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 29
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Чет 16 Jул 2009, 05:29

Месечинка напиша:
Имам температура Shocked
Ме боли и грло Shocked
Што ќе правам сега? Shocked

До вчера бев таква :))
Пиј чајче на жешково :))))
Ќе ти помине :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Чет 16 Jул 2009, 03:53

Имам температура Shocked
Ме боли и грло Shocked
Што ќе правам сега? Shocked

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Нед 05 Jул 2009, 19:59

Значи работава станува сериозна Shocked

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Нед 05 Jул 2009, 16:25

има два случаја на свински грип во македонија - потврдено е вчера!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Пет 03 Jул 2009, 04:16

Nikicka напиша:
Немам слушнато на вести дефинитивно има во Македонија случаеви на заболени од свински грип или само ов вирусот А?
Колку што сум информирана вчера доцна навечер требаше да стасаат резултатите од анализите во Лондон.

Нема свински грип во Македонија

Негативен
е резултатот на четиригодишното дете, кое беше примено на клиника во
Скопје, како прв високосомнителен случај на новиот тип грип А (Х1Н1)


„Направената
анализа укажува дека детето боледува од обичен сезонски грип, додека во
примерокот не е најдено присуство на вирус на инфлуенца А (H1N1)“, се
наведува во известувањето од референтната лабораторија на Светската
здравствена организација во Лондон до македонските власти.
Се
чекаат резултати за уште шест лица, кои беа примени на Инфективната
клиника во Скопје, со симптоми од грип, соопшти Министерството за
здравство.
Четиригодишното дете беше дојдено на гости во Прилеп од Австралија.
По него беше хоспитализирано уште едно момче дојдено на гости во
Прилеп и еднажена вратена од Германија. Во последните денови се
појавија сомневања за уште неколку пациенти, но за сите се чека
дефинитивна потврда или отфрлање на можноста дека се заразени од
вирусот на грипот А (H1N1).

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 31
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Пет 03 Jул 2009, 02:10

Месечинка напиша:
Ај една шала МОРАМ да ја ставам сликава колку и да е лошо што се прават шали на сериозна тема.


Како ќе изгледаш после свинскиот грип:

hahahahahahahahahahahahahahaahahahhaahhahaahahhaahha
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Пет 03 Jул 2009, 02:07

Ај една шала МОРАМ да ја ставам сликава колку и да е лошо што се прават шали на сериозна тема.


Како ќе изгледаш после свинскиот грип:


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Чет 02 Jул 2009, 13:46

Немам слушнато на вести дефинитивно има во Македонија случаеви на заболени од свински грип или само ов вирусот А?
Колку што сум информирана вчера доцна навечер требаше да стасаат резултатите од анализите во Лондон.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Сре 01 Jул 2009, 00:18

Три лица за кои се смета дека се заразени од вирусот blink
Од Прилеп и Битола хоспитализирани се на инфективно во Скопје.
Леле, леле ова е загрижувачко : Едниот пациент бил во близок контакт со 8 души од неговото семејство, а другиот со 30 Shocked
Последниот пациент колку што разбрав е 60 и кусур годишна бабичка од Битола, незнам ништо по конкретно за неа.
Денеска и се направени анализи и испитувања, а резултати од истите дури утре.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 29
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   Пон 29 Јун 2009, 04:26

Вирусот е лудило ...
И е стварно страшна работа ... А изгледа фатил и накај нас Shocked ...
Коо шо кажуваат на вестите некој дечко од Австралија си дошол и си го донел :) ... А сега како што е летен период сите наваму натаму ќе се донесе свашта ... Веќе во Србија го има и тоа повеќе случаи ... А тука сме и ние ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Свински грип   Нед 28 Јун 2009, 16:09

Актуелниот свински грип кој во светски граници уништува човечки животи поради непозната мутација на вирусот, да се пренесува од човек на човек која до сега не беше случај.

Пред некој ден слушнав на вести дека имало случај на свински грип и кај нас...
Шпекулација или вистина?
Што мислите и ако немаме случај на свински грип ќе се појави ли и кај нас и дали сме доволно подготвени да се справиме со него?
Внимавате ли на својата лична хигиена?
Претпазливи ли сте или сеуште не сте се свестиле што се случува во светот и што може да ни се случи нас?
Колку сериозно го имате сватено ова со грипот?

Мене искрено ми е многу страв. Страв ми е од самата помисла дека се работи за смртоносен вирус ...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип   

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Здравје-
Отиди до: