ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Партиите - Владите

Go down 
АвторПорака
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Партиите - Владите   Чет 13 Aвг 2009, 13:06

Nikolaj напиша:
Мислам дека од 2006та година почна државата да иде по нагорна линија но тоа заврши по само две години и сега ако не се вракаме назад си тапкаме во место.
Во тоа време имавме стварно вредна влда bounce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: da zivee vmro-dpmne   Вто 14 Jул 2009, 03:05

drzavava e propadnata uste od referendumot za nezavisna makedonia oti togasnite politicari od sdsm ja prodadoa drzavata so toa sto go smenia znameto i grbot i sto gi zatvoria site fabriki samo zaradi profit ja prodadoa esm i sea ke plakjme struja skapa i dali treba nesto povkje da se objasni koj ja prodade makedonia


a pridobivki od ovaa vlada na celo so gospodinot nikola gruevski imame mnogu dobri raboti
ne vikam deka see rozevo ali se mrdna od mrtva tocka


da ziveee vmro-dpmne da zivee macedonia
Вратете се на почетокот Go down
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Партиите - Владите   Чет 02 Jул 2009, 19:52

ах тоа секој го знае дека од 1991 година па се навака тонеме,тапкаме во место, тонеме, тапкаме...и се така. Мислам дека од 2006та година почна државата да иде по нагорна линија но тоа заврши по само две години и сега ако не се вракаме назад си тапкаме во место.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Партиите - Владите   Чет 02 Jул 2009, 18:26

На почеток да кажам дека политиката ВООПШТО не ме интересира.
Не сум член на ниту една партија, симпатизер сум на владеачката.

Да објаснам зошто:

Нема да говорам за лошите и добрите постапки на таа и оваа влада во однос на Македонија тоа е огромна тема за дебатирање ќе скратам и ќе кажам за начинот на живеење на моето семејство во времето на предходната и за време на оваа партија.

Многу добро се сеќавам на владеењето на предходната влада за жал не по добри моменти.

Тие години јас и моето семејство живеевме во мизерија.
Самиот збор си кажува се.

Сега, немаме за луксузен живот, далеку сме од нормален ама се стремиме за еден просечен.
Во моето смејство сме две студентки кои едвај имаат финансии за студии, не па за нешто повеќе.
Сето тоа си влече корени од предходната влада.

Во името на тоа јас сум симпатизер на оваа влада.
Не велам дека можеби кога ќе станам "свој човек" нема да го променам своето мислење.
Можеби моето тогашно смејство ќе има подобри услови за живот од овие кога би била некоја друга партија на власт.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 29
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Партиите - Владите   Чет 02 Jул 2009, 17:50

Да се усогласам со темава сега ... Да реплицирам на Никичка од другата тема :)))
Ники не реков дека ОВАА влада ... Значи не потенцирав ... Нагласив дека од 1991 не напредуваме тука назадуваме ... Тоа значи од таа влада па се до сега ... Посебно сега мислам дека ќе уназадиме ... Тотално тоталитаристичко општество ... Нашиот претседател (пион на Никола Груевски) со разумен компромис ќе ни ги реши сите проблеми а Никола Груевски прво ќе му објасни што е разумен компроомис после ќе му напише говор за пред народот ... Уствари како и да ја вртиме нема демократија !

Офф: А кога ќе се спомне партија одма ме асоцира на "победата" на Вмро годинава ... И ми се креваат цревата ... Деца по 10-11 години и помали татковците ги ставиле во приколка , а они се дерат Вмро ... Со трактори со коли со мотори ... Македонија ракомет на светското кога играше и победуваше никој не се радуваше ни најмалку близу ова ...
Тие луѓе шо свиреа по улиците , тие луѓе ни ја водат државата ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Irena
Тормоз
Тормоз
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 29
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Партиите - Владите   Чет 02 Jул 2009, 17:31

Значи владите и партиите ... Не само нашата / нашите ... Работите што ги прават , дали ги подржувате дали сте член на некоја партија или само симпатизер ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Партиите - Владите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Партиите - Владите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Политика-
Отиди до: