ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Се за СРЕЌАТА

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Се за СРЕЌАТА   Вто 14 Jул 2009, 13:05

Па ако околу секој 13-ти има полна месечина тогаш да.
Затоа што скоро секој месец околу 13-ти во мојот живот присутни се караниците и нервозите.

Конкретно за полната месечина немам забележано. Можеби има вистина во тоа, но не сум забележала.
Вчера пројде 13-ти а не се спукав со никого :) ете исклучок...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Се за СРЕЌАТА   Вто 14 Jул 2009, 01:51

Meсечинке дали примети изминатата недела некаков малер или нервоза ?
Многумина викаат дека при полна месечина се случуваат некави феномени.... месечината делува на живиот свет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Се за СРЕЌАТА   Вто 14 Jул 2009, 01:16

Јас не се сметам баш за човек кој има луда среќа ама од време на време знам да изненадам значи не сум ни тежок малер.
Ама Хубабуба е стварно роден под среќна ѕвезда, го знам нешто повеќе од 3 години и се по сигурна сум дека не грешам, човекот СТВАРНО има среќа.
Баш денеска зборевме на темава, ќе му оставам простор кога ќе го прочита постов тој да си пише за самиот себе. :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Се за СРЕЌАТА   Пет 03 Jул 2009, 01:54

Колку сте среќни?
Колкава среќа имате во наградни игри?
Што се добивате на среќа?
Дали се сметате за човек кој е роден под таква ѕвезда, на среќа да добива многу?

Кога сме кај среќата еве нешто интересно:

Наследните особини и искуството од детството се само половина
потенцијал за некој да биде среќен. Другата половина зависи од седум
златни правила.
Со употреба на „ментални вежби“ секој
може да дотигне чувство на исполнетост и задоволство. Тоа е основата на
таканаречената позитивна психологија односно „наука за среќа“
проучувана од Американскиот професор Мартин Селигмен од Пенсилванија.

Еве ги седумте златни правила за среќа:
1. Насмејте се
2. Изберете среќна професија
3. Бавете се со добротворна работа или пејте во хор
4. Бидете љубезни спрема другите
5. Вложувајте во своите пријатели
6. Не гледајте телевизија
7. Пешачете

Кога станува збор за „среќна
професија“ истражувањето покажа дека најсреќни се фризерките, а не
заостануваат многу ниту свештениците, куварите, козметичарите,
водоинсталатерите и автомеханичарите.

Луѓето што се грижат за другите се
посреќни од оние кои се грижат за самите себе. Ако сте љубезни со
луѓето, тогаш и тие ќе ви возвратат со иста мера, а вложувањето во
пријателите е најдрагоценото богатство.

Телевизија избегнувајте да гледате, бидејќи дури и најпопуларните серии предизвикуваат благо чувство на депресија.

Активните луѓе се среќни. Пешачете
барем по километар дневно и јадете јагленихидрати, овожје и тестенини
бидејќи тие го зголемуваат нивото на серотонин - хормон кој го регулира
расположението.

Утврдено е дека луѓето кои се сметаат
за доста среќни, не се ниту поубави ниту побогати од просечната
личност, туку едноставно ги издвојува фактот дека откриле што ги прави
среќни и според тоа ги живеат секојдневните активности.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Се за СРЕЌАТА   

Вратете се на почетокот Go down
 
Се за СРЕЌАТА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Муабети без врска :: За наша душа :)-
Отиди до: