ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Вест која ве шокира денеска

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Пон 07 Сеп 2009, 00:14

нај младата жртва имала 22 години vesnik
Мајка и и сестра и се во многу лоша здравствена состојба, во шок Sad

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Нед 06 Сеп 2009, 16:44

...


Последната промена е направена од Nikolaj на Саб 24 Окт 2009, 15:27. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
huBaBuBa

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 32
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 20:22

Тие тројца што се водеа како исчезнати не се ни качиле на бродот.
Несакале да се качат иако тоа било организирано.
Среќа biggrin

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 19:09

Се претпоставува дека има повеќе жртви Sad

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 17:34

Шеќерче напиша:
Хубабуба многу убаво кажано.
Ах... а ти и Мунлајт сега требаше да бидете таму Shocked

СРЕЌА, СРЕЌА, СРЕЌА baram

Шугар сигурно ќе се вратевме до сега dedo mrzaz

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 17:31

Хубабуба многу убаво кажано.
Ах... а ти и Мунлајт сега требаше да бидете таму Shocked

СРЕЌА, СРЕЌА, СРЕЌА baram
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
huBaBuBa

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 32
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 17:12

Одговорност некој со сигурност ќе си сноси.
Бродот бил во возна состојба иако бил стар 70 години. Бил сега скоро реновиран и имал уредна документација и дозвола за пловење.
Но бројот на патници бил ограничен на 43 а на бродот имало 74 патници.
ЗОШТО?
Зошто некој така може полесно и побрзо да заработи?
Платиле по 400 денари за да загинат кутрите луѓе.
Ова е ужасно.
Ова е трагедија.
Како да се возите во ливт на кој пишува за 5 лица а во него да влезат 9.
Која ви е сигурноста дека сајлите нема да попуштат?

Одговорност некој ќе си сноси ама животите на јадните луѓе НИКОЈ нема да ги врати.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 17:06

Леле луѓе јас мислам дека на секои 10-15 мин. има вонредни вести, на кој канал и да свртам вести има.
Поголем број од загинатите биле македонски државјани,мислам дека 6 загинати се бугарски државјани според очевидците околу 50 годишни луѓе биле.
Децата и младите биле спасени.
Многу ми е жал, бог да ги прости. Sad

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 16:56

Ова е прв брод што потонал во Охридско нели?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
maister

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 16:18

утрешниот ден ќе биде прогласен за ден на жалост !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 15:31

Жално жално оваа вест и мене ме шокираше

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 15:15

Имаше и вонредни вести за ова.
Само што јас разбрав дека 14 жртви се моментално пронајдени. Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 14:55

Леле се наежив vesnik

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
maister

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 05 Сеп 2009, 14:15

РАТСЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРОДСКАТА НЕСРЕЌА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Неофицијално 17 лица настрадаа денеска кога туристичкиот брод „Илинден“ се преврте на околу 200 до 300 метри од брегот во водите на Охридското езеро, во близина на автокампот „Елешец“.

Бродот, според неофицијални информации превезувал група од педесетина туристи од Бугарија.


Бродот урена документација и техничка исправност. Првични претпоставки се дека бил претоварен, и имал значително повеќе патници на него од дозволеното. Среќа во несреќа е дека нуркачките екипи на МВР во близина изведувале редовен тренинг, и веднаш штом виделе се вклучиле во спасување. Вклучени се сите капацитети на државата за спасување, МВР, Армијата Охридската капетанија и агенцијата за заштита и спасување. Голем медицински екипи се на самото место на настанот, а министерот за одбрана пристигна на местото 20 минути по несреќата. Околу 12 часот со хеликоптер замина за Охрид министрите за внатрешни работи, транспорт и врски и здравство.

Изјави од очевидци -..Гледав како се движи бродот од СВ.Наум..одеднаш исчезна...Страшна беше глетката во еден момент езерото како да го проголта бродот...сето го гледаа нашите деца, го снема бродот и гледавме како пливаат луѓе, за среќа имаше уште два брода кои им прижија помош...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Пет 28 Aвг 2009, 00:40

Shocked Бог да го прости
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Пет 28 Aвг 2009, 00:36

гревота што умрело Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Чет 27 Aвг 2009, 20:49

Во Мексико пронајдено бебе вонземјанец?

Од
Мексико доаѓа уште еден интересен случај кој сигурно ќе ја разбуди
љубопитноста на оние кои веруваат во вонземен живот, но и кај они кои
се скептични по тој поглед.
Имено, на ова видео јасно е видливо суштество кое повеќе личи на нешто
што не доаѓа од нашата планета, а дали станува збор за автентично
суштество или за добро елаборирана измама – оценете сами.
Случајот за пронаоѓање на бебе вонземјанец го пренела мексиканската
телевизија, наведувајќи дека истата е пронајдена во замка за животни.
Џејми Маусан, ТВ ѕвезда и уфолог, во своето шоу прикажувајќи слики од
тоа суштество на јавноста и порачал дека тој смета дека станува збор за
автентичен вонземјански пример, а не за измама. За ова спектакуларно
откритие Маусан дознал од еден фармер од зафрлениот дел на Мексико, а
пронајденото суштество го предал на тестови – ДНК анализа и магнетска
резонанца.

Фармерите кои го пронашле суштеството велат дека тоа во моментот кога
го пронашле тоа било живо и навистина гласно врескало пред да умре.
Резултатите од тестирањето покажале дека таков вид не постои на
Земјата. Иако малото суштество покажува карактеристики на гуштер, исто
така покажува и некои човечки карактеристики. Мозокот на суштеството
бил многу голем, посебно на страничниот дел на черепот, кој, на пример,
е задолжен за учење и меморија кај луѓето. Научниците врз основа на ова
заклучиле дека станува збор за исклучително интелигентен вид.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Вто 25 Aвг 2009, 18:05

Интересно, да ти кажам од туѓо искуство и од литература, бебињата кога ке потпораснат во стомакот ке имаат се по мал простор а и помалце воздух и храна а и тоа е причината за не-преживувањето
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Вто 25 Aвг 2009, 17:13

Баш за ова гледав на вести Николај не се работи за вештачка бременост (ин витро) туку за природна biggrin
Што искрено многу ме изненади :)

Да се сложувам со тебе тешко сите да останат живи, ама и посакувам на родилката да има убава бременост и сите да и се родат живи и здрави.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Вто 25 Aвг 2009, 17:07

гарант се работи за вештачко оплодување а на жалост мала е шансата да преживеат повекето бебиња
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 22 Aвг 2009, 18:46

Позитивно шокирана :) :) :)


Една жена е трудна со дури дванаесет деца, соопштуваат британските медиуми.

Неименуваната
идна мајка, инаку наставничка, им се спротивставува на медицинските
совети и ветува дека ќе ги роди сите шест девојчиња и шест момчиња.
Доколку успее во својата намера нејзината бременост зачната со помош на
третман за плодност ќе го урне светскиот рекорд. Нејзиниот сопруг кој
во јавноста е познат само како Марван, целосно ја подржува својата
сопруга. -На почетокот мислевме дека мојата сопруга ќе има близнаци. Но, беа
откриени повеќе фетуси. Нашата радост растеше како што растеше бројот
на фетусите, изјавува тој. Марван додава дека
неговата жена сака да има природно пораѓање, но докторите тврдат дека
тоа е невозможно. Британските експерти предупредуваат дека бременоста
во гратчето Гафса, Тунис со себе носи огромни ризици. Сите деца на
моменталниот рекордер, една австралиска мајка, умреа во Сиднеј. -Дванаесет
бебиња звучи извонредно, вели шокираниот доктор Марк Хамилтон од
Британската организација за плодност. Сепак и покрај невообичаената
состојба идната мајка се чувствува добро. Нејзината
бременост следува по неколку неуспешни бремености кои завршиле со
спонтан абортус. Се уште не е познато дали зачнувањето е направено по
пат на IVF третман или пак е користена алтернативна метода наречена
овулациски индуктивен третман.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Irena
Тормоз
Тормоз
Irena

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 83
Години : 30
Локација : Велес
Занимање : Студент
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 179
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 9


ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Саб 04 Jул 2009, 02:17

Баш читав за девојчево пред некој ден ... Интересна и неубава работа у исто време ... Да бидеш заробен како бебе цел живот ... Лошо лошо ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Пет 03 Jул 2009, 20:12Докторите и научниците не можат да објаснат зошто, сега веќе 16-годишното девојче
Брук Гринберг, не остарела туку останала мало бебе. Пронајдена ли е
тајната...

... на вечниот живот?

Брук Гринберг изгледа како
најнормално бебе, но всушност неодамна таа наполни 16 години. Докторите
не приметиле ниту физички ниту когнитивни промени, откако Брук била
малечка.
Научниците од друга страна пак, се целосно сконцентрирани
надевајќи се дека со овој случај ќе ја решат мистеријата на стареењето.

"Зошто Брук Гринберг не старее? Дали е Брук фонтаната на вечниот живот?", се прашува нејзиниот татко Ховард Гринберг.
Нејзиниот педијатар Лауренс Пакула од Балтимор вели: "Најголемите
имиња во светот на медицината се колнат дека во својот живот немаат
видено ништо слично како случајот со Брук. Секој пат се повеќе и повеќе
сум изненаден
!"
Др. Ричардс Вокер од Флорида изјавил дека нејзиното тело не се
развива како една координирана целина, туку поединечни делови од
нејзиното тело се развиваат независно еден од друг.

Така Брук уште има млечни заби, додека коските и се како на 10-годишно дете. "Дојдено е до многу мали промени во нејзиниот мозок, а различни делови од нејзиното тело како да се неврзани", кажува Вокер.

Нејзината
мајка Мелани обожава да ја носи својата мала тинејџерка во шопинг. А
кога некој ќе ја праша колку години има Брук, веќе не се ни труди да
објаснува:"Наместо да кажувам има 16 години и да дочекам бледи погледи, кажувам дека има 16 месеци. Така е поедноставно".
превземено од црнобело.ком.мк

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   Пет 03 Jул 2009, 02:04
По пандемијата на вирусот H5N1 која во медиумите се нарекуваше птичји грип
и која беше посебно смртоносна и опасна, се појави нешто помалку
опасниот...


... вирус H1N1, наречен свински грип, но во САД се шири вистинска паника поради новиот вирус.
Вирусот H3N8, наречен кучешки грип
не може да се пренесе од домашниот миленик на човекот, додека според
наводни американски научници, пред 5 години овој вирус прешол од коњи
на кучињата
.
Страв од овој вирус најповеќе имаат сопствениците на пекинезери и
шитцу кучиња, бидејќи од последиците од вирусот најповеќе настрадале
овие раси на кучиња.
Научниците и ветеринарите се плашат дека вирусот би можел да убие дури и до 10% од сите кучиња во САД.
Поради големиот број на домашни миленици кои заболеле од вирусот
H3N8, научниците ја одобриле продажбата на вакцина против оваа болест
наменета за кучињата.
Вирусот се пренесува преку кучешките надушкувања, односно ако две
животни, на пример, допрат или делат ист предмет за вода, а прв
симптом на овој грип е отежнато дишење.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Вест која ве шокира денеска   Пет 03 Jул 2009, 01:59

Во оваа тема пишувајте ја веста на денот.
Вест која ве има шокирано, дали позитивно или негативно сеедно.
Дали се работи за вест прочитана на интернет, слушната на вести или прочитана во весник.
Оставајте линкови, копирајте текстови, споделете ја со останатите.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вест која ве шокира денеска   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вест која ве шокира денеска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Актуелно-
Отиди до: