ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 ТЕСТ: Сексуален коефициент (за мажи)

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: ТЕСТ: Сексуален коефициент (за мажи)   Пет 03 Jул 2009, 02:16

За да го пресметате својот сексуален коефициент, морате искрено да
одговорите на следните 10 тврдења. Секој одговор се бодува од 0 - 5
во...

... зависност од степенот на сексуалното задоволство, со тоа што 0
означува најмал а 5 највисок степен на согласност со тврдењето.

Резултатот добиен од сите 10 тврдења се множи со 2 и со тоа ќе го добиете вашиот сексуален коефициент од можни 100 бода.

Тврдења:


1. Моето либидо е доволно снажно за да ме потикне на започнување на секс. 1 2 3 4 52. Мојата моќ на заведување е довлно силна за да се чуствувам сигурен при впуштањето во секс. 1 2 3 4 5


3. Предиграта е задоволувачка - нешто во што уживаме и јас и мојата партнерка. 1 2 3 4 5


4. Сексуалното задоволство и доживувањето оргазам кај мојата партнерка влијаат позитивно на мојата сексуална способност. 1 2 3 4 5


5. Можам да ја одржам мојата ерекција доволно долго за доживување на заемно задоволство и оргазам. 1 2 3 4 5


6. По добра сексуална стимулација имам доволно снажна ерекција за време на сексот. 1 2 3 4 5


7. Можам константно да ја одржам мојата ерекција за време на сексот. 1 2 3 4 5


8. Можам да ја контролирам ејакулацијата така што односот да трае онолку долго, колку што сакам јас. 1 2 3 4 5


9. За време на сексот доживувам оргазам и сексуално задоволство. 1 2 3 4 5


10. Односите со мојата партнерка ме потикнуваат за наредна партија на секс за кратко време. 1 2 3 4 5Сега збирот помножете го со 2 за да го добиете вашиот сексуален коефициент и погледнете ги резултатите:


81 - 100 Жежок сексуален живот: Многу сте задоволни од вашиот сексуален живот и во него уживате целосно.


61 - 80 Многу добар сексуален живот: Уживате во сексот иако сметате дека можете да бидете и подобар.


41 - 60 Добар сексуален живот: Сметате дека вашиот
сексуален живот не е онака како што сте замислувале и сметате дека може
да внесете многу повеќе новитети во него.


21 - 40 Разочарувачки сексуален живот: Сексуалниот живот не ви пружа доволно задоволство.


0 - 20 Фрустрирачки сексуален живот: Ако ова е
резултатот што сте го добиле, тоаш треба да бидете загрижени бидејќи
повеќе задоволство ви пружа добра книга, отколку сексот.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
ТЕСТ: Сексуален коефициент (за мажи)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Муабети без врска :: Само за мажи-
Отиди до: