ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името

Go down 
АвторПорака
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
maister

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: Re: ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името   Пет 11 Сеп 2009, 18:49

5-ka

5 - Друштвени
личности, вистински светски патници. Ја сакаат слободата, дружењето,
движењето. На нив најдобро би им одговарало живот во голем град, работа
во која ќе комуницираат со многу луѓе. Тие се весели и знаат навистина
да уживаат во животот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името   Пет 11 Сеп 2009, 17:18

7 – Овој број често се
врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се
уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги
или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и
креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти
уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат
атрактивно.

точно.

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името   Пет 03 Jул 2009, 02:52

4
- Овој број претставува солидарност, обврска, потполна затвореност на
личноста која го носи. Таквите личности се професионалци, а нивната
предност е слободата на умот и кршење на табу темите. Се работи за
комплексни личности, одлични пријатели, партнери, деца, родители. На
нив, секој може да смета!

Точно

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
huBaBuBa

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 32
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името   Пет 03 Jул 2009, 02:28

7 – Овој број често се
врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се
уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги
или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и
креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти
уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат
атрактивно.
hahahahahaha. . .do nekade se vo pravo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името   Пет 03 Jул 2009, 02:18

Секое име има свои карактеристики, така што секоја буква е врзана со
некој број. Овој "тест" е едноставен - најдете ги буквите од вашето име
и...... презиме и потоа соберете ги соодветно броевите, така
што на крајот би добиле едноцифрен број кој има свое специфично значење.

А, И, Ј = 1

Б, К, Ќ, Р = 2

Ц, Г, Л, С, Ч, Ш, Љ = 3

Д, М, Т, Џ, Ѓ = 4

Е, Х, Н, Њ, Ѕ = 5

У, В = 6

О, З, Ж = 7

Ф, П = 8

На пример: Ана Кирова

1+5+1+2+1+2+7+6+1 = 2+6 = 8

Значење на броевите:

1
- Личноста кој го носи овој број е силна, понекогаш дури и егоистична,
секогаш во работите тргнува од себе. Има висока интелигенција и е
предодредена на среќа. Понекогаш сте живчани, но само поради тоа што
понекогаш премногу делуваат растроено.

2 - Овој
број носи среќа и задоволство, се работи за дарежлива и стаствена
личност. Тоа се емотивни личности, сентиментални и многу, многу
романтични.

3 - Ова е возвишен број и личноста
која го има е често предодредена за големи случувања. Тие се
интелигентни, духовни, па се чини дека често го "слушате" вашето трето
уво. Ови лица некои работи ги знаат уште пред да се случат -
предосеќаат, и по правило, нив ги очекува «голема судбина».

4
- Овој број претставува солидарност, обврска, потполна затвореност на
личноста која го носи. Таквите личности се професионалци, а нивната
предност е слободата на умот и кршење на табу темите. Се работи за
комплексни личности, одлични пријатели, партнери, деца, родители. На
нив, секој може да смета!

5 - Друштвени
личности, вистински светски патници. Ја сакаат слободата, дружењето,
движењето. На нив најдобро би им одговарало живот во голем град, работа
во која ќе комуницираат со многу луѓе. Тие се весели и знаат навистина
да уживаат во животот.

6 – Овој број е врзан со
работата, таквите лица се способни, секогаш добро подготвени,
организирани, често интелектуалци. Тие се одговорни родители, а им лежи
професорска работа.

7 – Овој број често се
врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се
уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги
или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и
креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти
уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат
атрактивно.

8 – Ова е кармички број, така што
лицата кои го носат овој број живеат речиси сосема поинаков живот.
Смирени се, повлечени, својот приватен живот и мисли ги чуваат во себе,
мистериозно криејќи ги од околината.

9 – На
овие личности им е потребен многу простор, сакаат авантури и ризик. Тие
уживаат во секој ден од својот живот. Често се работи за
револуционерни, посебни, поинакви и го покренуваат гласот за реформи,
за нов начин на живот и секогаш сакаат промени, нешто поинакво и нешто
ново.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името   

Вратете се на почетокот Go down
 
ТЕСТ: Нумеролошка анализа на името
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Муабети без врска :: За наша душа :)-
Отиди до: