ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Ненормални нешта поврзани со животните

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Ненормални нешта поврзани со животните   Пет 03 Jул 2009, 20:21

Во оваа тема постирајте слики на животни кои имаат несекојдневен изглед, имаат неспецифични карактери кои не се својствени за нивната раса, вид и категорија.
Исто така повзаноста помеѓу луѓето и животните која исто така поради некоја причина не е нормална, нешто слично како наредниов пример.


Во Портланд, повторно е уапсена жена која е опседната со зајаци или
како ја нарекуваат во медиумите 'Bunny Lady', јавува AP. Мириам
Сакевитц (47) е...


... уапсена во хотелската соба, откако собарката во
хотелот пронашла неколку зајаци во нејзината соба. Мириам инаку била
пуштена на условна казна со забрана на држење на животни, најмалку 5
години.

Имено, Мириам е прв пат уапсена во 2006, кога полицијата пронашла околу 250 зајаци, т.е. 100 мртви зајаци кои ги чувала по ладилниците и фрижидерите и уште 130 зајаци кои биле пронајдени во дворот, надвор од куќата.
Сакевитц во тој момент не била во куќата, а полицијата по неколку
дена ја пронашле во автомобил, каде се криела со 8 живи и 2 мртви
зајаци на задните седишта.

По ова, Миријам во април, 2007 година
добила судска забрана за чување животни, дури и забрана за приближување
на зајаци на 100 метри. Исто така, таа заработила и 5 годишна условна
казна за недозволено третирање на животни.
Иако секоја недела морала да се пријавува кај својот социјален
работник, Миријам пронашла начин како сепак да ги чува своите
миленичиња, па изнајмила хотелска соба, во која биле пронајдени 13 живи и 1 мртов зајак, како и вреќа со моркови.

Ммоментално, Миријам е задржана во притвор.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
Ненормални нешта поврзани со животните
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Домашни миленици-
Отиди до: