ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Како да му се удоволи на партнерот? ...Женски финти...

Go down 
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Како да му се удоволи на партнерот? ...Женски финти...   Нед 23 Aвг 2009, 17:10

Како да го направите среќан за време на одморот?!
Маратонско водење љубов. Жртвувајте едно попладне
или една вечер. Откажете го излегувањето со пријателите или, пак,
кажете дека и на обајцата не ви е добро и дека нема да одите на плажа,
туку ќе останете во хотелот за да се одморите. Скријте се под чаршафите
и целиот ден поминете го голи. Не заборавајте малку да направите пауза
за вода и храна и повторно вратете се на нова партија секс.


Облечете се како хавајска танчарка. Костимот за
капење, дрвен накит, цвет во растурената коса... Пуштете релаксирачка
музика и почнете да танцувате за него. Послужете го со освежителен
коктел и нахранете го со овошје. Откако ја задоволивте неговата потреба
за храна, преминете кон задоволување на сексуалните желби.

Изненадете го со фудбалската топка. Сега не мора
навистина да одите и да купите фудбал, но натерајте го целото друштво
да играте со топка на плажа. Поделете со во два тима, ставете облог и
играјте одбојка или некој друг спорт. Навистина ќе се израдува кога ќе
види колку сте забавна девојка која не се плаши дека ќе си ги упропасти
ноктите.

Насмејте се на неговата несреденост. За време на
одморот ќе доживеете неколку шокови од типот алиштата ќе ги фрла кај ќе
стигне, по туширањето водената крпа ќе ја наоѓате на креветот, од
креденчето ќе ги одлепувате неговите мастики... Немојте да се нервирате
околу тоа и да се карате со него. Оставете ги деновите за нешто
поинтересно од држење лекции за водење ред.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Како да му се удоволи на партнерот? ...Женски финти...   Саб 08 Aвг 2009, 19:46

Тука ставајте финти,тактики,совети,искуства за се поврзано со мажите.
Како да им се удоволи?
Што всушност тие бараат од нас?
Што сакаат или не сакаат?
Што треба а што не треба да се направи?
... Како на пр.

4 реченици кои компнее да ги слушне партнерот од вас:

Се е супер во вашата врската, но секогаш е отворена за нешто повеќе.
Доколку сакате да направите нешто што не сте го направиле одамна, нешто
што ќе предизвика задоволство на неговото лице, останете со нас.
Ви ги носиме омилените фрази на мажите.

Ќе се обидам...
Без разлика дали станува збор за на нов пијалак, нова поза во кревет
или нешто сосема трето, мажите обожаваат кога нивната девојка не се
плаши да проба нешто поинакво. Со тоа покажувате дека не сте девојка
која живее по исти правила, и имате доволно самодоверба да искусувате
што ви се нуди.

ОК е, не мора да објаснуваш...
Ова не се однесува на ситуациите кога наоѓате слики од непознати
девојки во телефонот. Но, не мора да ви се правда на секое доцнење.
Пример можеби е во гужва и не можел да ви се јави. Не мора одма да
кревате паника и да се карате. Кога имате проблем не ви се зборува
многу за тоа, не сакате само пак да се нервирате. Затоа не форсирајте
по секоја цена да ви објасни што се случило. Оставете да се олади, сам
ќе си каже.

Леле, од кај ти текна ова...
Ова особено можете да го искористите во спалната соба. Кога ќе
направи нешто ново и невообичаено, бидете изненадена. Направете голема
врева околу тоа, како сте задоволна од неговата инвентивност.
Признанието за тоа дека бил одличен само ќе ви донесе уште поголеми
задоволства. Тој поведен од вашата реакција, редовно ќе се труди во
кревет.

Што мислиш за ова...
Секој би се почувствувал убаво и пред се ценето, кога некој би му се
обратил за совет. Вака му покажувате дека ви е важно неговото мислење,
дека знае да слуша и да дава совети. Уште ако го примените, за него тоа
значи дека го достигнал врвот и ја освоил вашата потполна доверба. Мора
да бидете внимателна. Оваа реченица нема моќ ако ја употребите за да ви
каже во кој фустан изгледате послабо. Мислиме на многу подлабоки работи.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
Како да му се удоволи на партнерот? ...Женски финти...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Муабети без врска :: Само за жени-
Отиди до: