ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Хомосексуални бракови

Go down 
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   Саб 15 Aвг 2009, 23:01

Епа само уште ова ни фали и КРАЈ shit
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   Пет 14 Aвг 2009, 18:28

Апсолутно сум против ваквите бракови.
Ниту едно дете на светот не е должно да живее и расте во нездрава околина.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   Пон 10 Aвг 2009, 19:03

Oдлично cheers до сега сите сме против таквите бракови cestito
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   Пон 10 Aвг 2009, 18:00

Јас лично не ги осудувам хомосексуалците.
Тоа се личности кои имаат некаков проблем.
За мене (колку и некој да ми каже дека не е така) хомосексуалноста е болест односно хормонално пореметување.
Со својот живот секој има право да прави што сака.
НО,апсолутно сум против хомосексуалните бракови.
Секое дете има право да биде одгледувано во нормална и здрава средина.
Сексуалната наклонетост самиот нека си ја одреди во текот на животот.
Не сум за тоа детето да се воспитува погрешно.
Многу хомосексуалци решиле да бидат тоа што се, а живееле во сосема нормална и здрава средина.
На овие луѓе не само што не треба туку и не смее да им се дозволи да одгледуваат деца.
Нека живеат со истополовиот партнер, но НИКАКО да не им се дозволи ПОСВОЈУВАЊЕ НА ДЕТЕ и БРАК.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
maister
ТОРМОЗ модератор
ТОРМОЗ модератор
maister

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 376
Години : 31
Локација : Скопје
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 717
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 18

:

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   Пон 10 Aвг 2009, 17:11

Nikolaj напиша:
Види да ми ти каже нешто бато, ние сме малечки суштества со одредена интелегенција, замисли има од нас по паметни и тоа за повеке од дупло, пример заробениот вонземјанин кој се чуваше во ареа51 имаше IQ 260 а просечниот човек има 100 ма да мислам дека е од 90-110 а супер интелегентните имаат и по IQ 140... знам дека има други цивилизации по паметни и од тој вонземјанин што имаат вероватно и по IQ 400.
Универзумот и Целиот сончев систем е создаден од некого а не е сам од себе, нема научник кој што не се диви на фактот како промислено се распоредени цвездите и планетите и тоа според некоја сложена математичка формула. Се во нашиот сончев систем се одвива совршено (во спротивно ке не акнеше некоја комета или планета) и има мнооогу други интересни работи кои се создадени од некого. Ние тој создател го викаме Бог (кој сака нека не е верува), Нашиот Бог комуницирал со одредени луге кои биле на различни континенти и живееле во различни времиња. Бог им се јавувал на тие луге за да им каже како треба да живеат и на кои работи да внимаваат а тоа се за да не се заборави било запишано... подоцна сите тие записи се сплотени во еден кој се вика Библија.
Сега замислете кои сме ние и колку ни е нашата интелегенција а кој е Бог и која е неговата интелегенција и мудрост.

Бог рекол дека хомосексуалноста е ЗАБРАНЕТА и дека тоа е гнасен грев.
Не мора да ја имам Божјата мудрост за да сватам дека тоа е гнасно нешто и За мене тоа е гнасно нешто.

Ај да не се ориентираме према нај мудриот туку според нашата интелегенција. Во природата машките и женските суштества било да се луге или животни си се привлекуваат едни со други и се заљубуваат но и процесот на размножување е невозможен кај хомосексуалците туку само кај нормалните хетеросексуалци.

Зборот Хомосексуалец многу го мешаат со ПЕ*ЕР иако тоа не е вистина, не е потребно многу интелегенција за да се разглоби зборот и да се види неговото значење. Хомосексуалци означува личност која ја привлекуваат личности од ист пол.
Машките хомосексуалци викаат дека маж со маж не било нешто лошо
Хомосексуалните жени пак викиаат дека жена со жена не е страшно
Хетеро сексуалците викаат се од ист пол е гнасно и страшно
Бог вика дека хомосексуалноста е гнасно дело.

Замислете здраво дете од дом да биде посвоено од хомосексуелци? Па тоа е уништено дете

Затоа дајте да послушаме некој што е по паметен од нас.

Некои пак викаат дека доколку двајца од ист пол се бакнуваат ама не се заљубени дека тоа не е страшно и хомосексуално. ПОГРЕШНО оти и тоа е гнасно и ужасно нешто, нормален човек доколку би бакнал лице од ист пол би повратил веднаш.
Други викаат ме интересира и сакам само еднаш да пробам и дека нема повеке така да правам. ПОГРЕШНО оти еднаш хомосексуалец и за секогаш хомосексуалец.

Зборот Би-сексуалец не го сакам воопшто за тоа што ако лице има интимен однос со лице од ист пол тоа е грев и е гнасно дело осудено од нас и некој по паметен од нас. Па тој или таа бисексуалец колку сака нека има односи со лица од спротивен пол Џабе е!

Запамтете
Хомосексуалноста (бисексуалноста) е неприродно и гнасно нешто
Во психологијата е опишано како психичка пореметеност а би/хомо се гледа најмногу кај лица емоционално незрели (иако возрасни ама зелени во паметот) и со психопатски пореметувања.
Дали се секавате на оној билборд на кој имаше машки со машки и женски со женски сликано како се држат? Тоа беше спонзорирано од америчката амбасада и тоа секој го знае. Интересно е што во тоа време нормално имаше големи реакции па го тргнаа тој билборд. Можам само да претпоставам дека истите тие почнаа друга кампања на перење на мозок на нашево сиромашно население и тоа преку НОВИНАРИТЕ, водителите на одредени емисии, лекарите-психијатри и многу други.... и благодарение на нив денес многу викаат дека тоа не е болест туку право.
Лесен, сиромашен и лабилен е лесен плен на овие хомо-машинерии

BrAvO BrAvO BrAvO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   Пон 10 Aвг 2009, 16:59

Види да ми ти каже нешто бато, ние сме малечки суштества со одредена интелегенција, замисли има од нас по паметни и тоа за повеке од дупло, пример заробениот вонземјанин кој се чуваше во ареа51 имаше IQ 260 а просечниот човек има 100 ма да мислам дека е од 90-110 а супер интелегентните имаат и по IQ 140... знам дека има други цивилизации по паметни и од тој вонземјанин што имаат вероватно и по IQ 400.
Универзумот и Целиот сончев систем е создаден од некого а не е сам од себе, нема научник кој што не се диви на фактот како промислено се распоредени цвездите и планетите и тоа според некоја сложена математичка формула. Се во нашиот сончев систем се одвива совршено (во спротивно ке не акнеше некоја комета или планета) и има мнооогу други интересни работи кои се создадени од некого. Ние тој создател го викаме Бог (кој сака нека не е верува), Нашиот Бог комуницирал со одредени луге кои биле на различни континенти и живееле во различни времиња. Бог им се јавувал на тие луге за да им каже како треба да живеат и на кои работи да внимаваат а тоа се за да не се заборави било запишано... подоцна сите тие записи се сплотени во еден кој се вика Библија.
Сега замислете кои сме ние и колку ни е нашата интелегенција а кој е Бог и која е неговата интелегенција и мудрост.

Бог рекол дека хомосексуалноста е ЗАБРАНЕТА и дека тоа е гнасен грев.
Не мора да ја имам Божјата мудрост за да сватам дека тоа е гнасно нешто и За мене тоа е гнасно нешто.

Ај да не се ориентираме према нај мудриот туку според нашата интелегенција. Во природата машките и женските суштества било да се луге или животни си се привлекуваат едни со други и се заљубуваат но и процесот на размножување е невозможен кај хомосексуалците туку само кај нормалните хетеросексуалци.

Зборот Хомосексуалец многу го мешаат со ПЕ*ЕР иако тоа не е вистина, не е потребно многу интелегенција за да се разглоби зборот и да се види неговото значење. Хомосексуалци означува личност која ја привлекуваат личности од ист пол.
Машките хомосексуалци викаат дека маж со маж не било нешто лошо
Хомосексуалните жени пак викиаат дека жена со жена не е страшно
Хетеро сексуалците викаат се од ист пол е гнасно и страшно
Бог вика дека хомосексуалноста е гнасно дело.

Замислете здраво дете од дом да биде посвоено од хомосексуелци? Па тоа е уништено дете

Затоа дајте да послушаме некој што е по паметен од нас.

Некои пак викаат дека доколку двајца од ист пол се бакнуваат ама не се заљубени дека тоа не е страшно и хомосексуално. ПОГРЕШНО оти и тоа е гнасно и ужасно нешто, нормален човек доколку би бакнал лице од ист пол би повратил веднаш.
Други викаат ме интересира и сакам само еднаш да пробам и дека нема повеке така да правам. ПОГРЕШНО оти еднаш хомосексуалец и за секогаш хомосексуалец.

Зборот Би-сексуалец не го сакам воопшто за тоа што ако лице има интимен однос со лице од ист пол тоа е грев и е гнасно дело осудено од нас и некој по паметен од нас. Па тој или таа бисексуалец колку сака нека има односи со лица од спротивен пол Џабе е!

Запамтете
Хомосексуалноста (бисексуалноста) е неприродно и гнасно нешто
Во психологијата е опишано како психичка пореметеност а би/хомо се гледа најмногу кај лица емоционално незрели (иако возрасни ама зелени во паметот) и со психопатски пореметувања.
Дали се секавате на оној билборд на кој имаше машки со машки и женски со женски сликано како се држат? Тоа беше спонзорирано од америчката амбасада и тоа секој го знае. Интересно е што во тоа време нормално имаше големи реакции па го тргнаа тој билборд. Можам само да претпоставам дека истите тие почнаа друга кампања на перење на мозок на нашево сиромашно население и тоа преку НОВИНАРИТЕ, водителите на одредени емисии, лекарите-психијатри и многу други.... и благодарение на нив денес многу викаат дека тоа не е болест туку право.
Лесен, сиромашен и лабилен е лесен плен на овие хомо-машинерии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Хомосексуални бракови   Пон 10 Aвг 2009, 16:18

Што мислите?
Треба ли да бидат законски?
Дали на таквите брачни партнери треба да им се дозволи да одгледуваат деца?
Дали светот и црквата треба да ги прифати и признае?

Ваши размислувања...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуални бракови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Хомосексуални бракови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Брак/Семејство/Дом-
Отиди до: