ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Глава на семејството

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   Чет 20 Aвг 2009, 18:33

huBaBuBa напиша:
луѓеее. . .не е битна главата во семејството. . .вратот е најбитен laugh laugh

А вратот, драг мој Хубабуба е жената :)

За постов турбо рејтинг од мене cestito

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
huBaBuBa

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 32
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   Вто 18 Aвг 2009, 20:23

луѓеее. . .не е битна главата во семејството. . .вратот е најбитен laugh laugh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   Саб 15 Aвг 2009, 23:18

Јас бидејќи живеам само со мајка ми глава на семејството е нормално таа иако во многу ситуации пред да донесе некоја одлука се консултира со мене што многу ми значи.
Кога сум кај татко ми (тоа поретко) обратно, тој е главата на семејството.
Иако на татко ми не баш му значи моето мислење па ретко кога се консултира со мене за некоја работа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
CrazyF
Тормозче
Тормозче
CrazyF

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 7
ТОРМОЗ порака : Sakaj za da bidesh sakan.
Љубовен статус : Vo brak.
Години : 34
Локација : Doma
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 7
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 3


ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   Саб 15 Aвг 2009, 22:23

Eпааааа види сега,остнало од страите мажот да биде столб на семејството и до ден денес е така.
Кај мене си е сопругот нормално,затоа што така треба, сепак мажот го држи семејството заедно,ако тој тргне по лоши патишта ојде цело смејство во бестрага.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   Пет 14 Aвг 2009, 19:03

Шеќерче напиша:
Татко ми е кај мене дома глава на семејството.
Мислам дека така треба да биде во секое смејство.
Но не сум за тоа да не се почитува мислењето на жената.
Сметам дека пред секоја донесена одлука дома треба да се разговара, па дури и ако се децата по возрасни да се чуе и нивното мислење.
Во секој случај мажот е авторитетот во едно семејство.

Во целост се сложувам со твоето и мислењето на Ники

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   Пет 14 Aвг 2009, 18:22

Татко ми е кај мене дома глава на семејството.
Мислам дека така треба да биде во секое смејство.
Но не сум за тоа да не се почитува мислењето на жената.
Сметам дека пред секоја донесена одлука дома треба да се разговара, па дури и ако се децата по возрасни да се чуе и нивното мислење.
Во секој случај мажот е авторитетот во едно семејство.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Глава на семејството   Чет 13 Aвг 2009, 04:03

Кој е главниот столб во вашето семејство?

Што мислите во едно семејство кој треба да биде глава на семејството и зошто?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Глава на семејството   

Вратете се на почетокот Go down
 
Глава на семејството
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Брак/Семејство/Дом-
Отиди до: