ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?

Go down 
АвторПорака
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 03 Сеп 2009, 13:40

GoldenBoy напиша:

Најчесто неверството се случува заради некоја расправија меѓу партенрите.
Или пак заради неизживеани личности кои не пробале нешто поразлично а се зацапале во долга врска па после жали за тоа.За таквите личности немам ИЧ респект! wild

БРАВО Одлично кажа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 03 Сеп 2009, 11:27

Моето лично мислење е следново:

Додека сум бил во врска никогаш не сум изневерил. Сметам дека тоа не е фер кон партнерот.
Штом веќе сум со некоја, тоа значи дека таа личност нешто ми значи и има нешто кај неа што ме привлекува и нешто што ме тера да мислам и да бидам со неа.
Ако сакам да пробам различно тоа би го направил додека не сум во врска, па после би мислел на сериозна врска.

Најчесто неверството се случува заради некоја расправија меѓу партенрите.
Или пак заради неизживеани личности кои не пробале нешто поразлично а се зацапале во долга врска па после жали за тоа.За таквите личности немам ИЧ респект! wild

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 03 Сеп 2009, 01:18

...


Последната промена е направена од Nikolaj на Саб 24 Окт 2009, 16:03. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Саб 15 Aвг 2009, 22:51

А Николај ти си во таква ситуација?
Советите на Шеќерче и Муналајт се супер.
Го делам нивното мислење.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Пет 14 Aвг 2009, 17:45

°•MoonLight•° напиша:
Ако дознаам дека мојот другар/ка бил изневерен би кажала исклучиво ако сме мноооогу блиски другари/ки.
Во спротивно не би се мешала.
Ако се работи за комшија, за личност со која си го имам само муабетот а не се дружам не би кажала.
Се плашам дека би била погрешно протолкувана, попрво таа личност би поверувал/а на својот партнер одошто мене.
Близината помеѓу пријателите си го прави своето.

Апсолутно се сложувам со исказот на Мунлајт.
Секој пријател различно го толкува она што ќе му го кажеш.
Ако сметаш дека твојот пријател доволно ти верува и сигурен е дека нема да му кажеш лага која ќе направи да биде несреќен ПУКАЈ!
Ако не ти е толку добар пријател и кај тебе постои сомнеж и страв како ќе те разбере воздржи си се.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 13 Aвг 2009, 18:16

Ако дознаам дека мојот другар/ка бил изневерен би кажала исклучиво ако сме мноооогу блиски другари/ки.
Во спротивно не би се мешала.
Ако се работи за комшија, за личност со која си го имам само муабетот а не се дружам не би кажала.
Се плашам дека би била погрешно протолкувана, попрво таа личност би поверувал/а на својот партнер одошто мене.
Близината помеѓу пријателите си го прави своето.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 13 Aвг 2009, 18:08

ми текна нешто ама не знам дали е добро да ве прашам.
Доколку дознаам дека мојот другар или другарка е изневерен/а од партнерот дали да им кажам?

Ако не кажам значи дека го одобрувам тоа, односно нечиста врска
Ако кажам значи вистината на виделина ја вадам ама какви турбуленции ке следат после..

Што е нај ферски и нај паметно?

И ај ако може сите членови да дискутираат на оваа тема оти вака не бива ич... ме интересира и другите што мислат само искрено оти во спротивно ке излезе дека сме најверна нација во свет cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 13 Aвг 2009, 17:20

еве јас сум имал такви прилика од бившите девојки да сакат повторно да ми се вратат додека јас сум во друга врска...ме интересира дали и кај вас имало вакви работи односно бившиот/та партнер/ка да сака да биде со вас иако сте веке во врска?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 13 Aвг 2009, 16:40

Имам едно правило кое верувале или не јас си го почитувам а тоа е "Не влегувам во друга врска додека не расчистам со старата" а истото важи и за авантурите така да јас сум си чист во однос на ова прашање а сведок ми е Бог кој не може да се излаже.
Срекен сум што во одредени моменти во изминатите години сум бил по воздржан во моменти кога ми се пружила таква можност да изневерам. Сепак тоа многу си го ценам денеска.

Многу ме интересира мислењето на злате :)

Да ви кажам право ми се има случено во одреден момент да се сретнам со бившата а само и за момент да потпаднам во неверство но за голема среќа другарми дојде pivo и толку :) во тој момент се изнервирав но отпосле си реков сепак околностите беа погодени добро bounce за да не се деси нешто лошо што би го имал на совест

Дел од коментарот ке избришам подоцна оти ако види мојава срцка може да ми се налути
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 13 Aвг 2009, 16:02

Ниту јас го имам изневерено ниту пак тој мене. biggrin
Повеќе од три години немаме време да помислиме на неверство, не па да го спроведеме.
И двајцата сме свесни за тоа колку вредиме како личности и дали вреди за било кој друг да го упропастиме она совршено што го имаме.
Дури не ни разговараме на тема неверство, тоа е нешто непотребно и безначајно.
Кога во една врска се чувствуваш убаво, кога го сакаш својот партнер до лудило, немаш време да мислиш на нешто што би го уништило сето тоа.
Сме биле во ситации некој од страна да проба да не раздвои, ама и двајцата имаме цврсти карактери, знаеме што сакаме и дали вреди.
Најбитна е искреноста, уште веднаш еден на друг си воочуваме кој е тој и како пробал да не изманипулира и бараме заедничко решение.
За прв пат сум во ваква врска и пресреќна сум.
Можеби некој ќе рече можеш да збориш за себе, но не и за твојот партнер на оваа тема.
Па затоа оставам простор и Хубабуба да си го каже своето мислење, кое во ништо нема да се разликува од моето biggrin

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   Чет 13 Aвг 2009, 13:19

...


Последната промена е направена од Nikolaj на Саб 24 Окт 2009, 16:03. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте го изневериле партнерот и дали сте му признале?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Љубов & Секс-
Отиди до: