ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Предбрачен договор

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Предбрачен договор   Саб 15 Aвг 2009, 23:30

Затоа убаво ќе си го одберете брачниот партнер laugh
Па мислам дека нема потреба од предбрачен договор.
Никој неможе да ми го земе она што ќе ми го остават моите родители.
Она што ќе си го стекнеме во брак колку е негово толку е и мое.. така дааа...
Нема некоја филозофија тука.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Предбрачен договор   Саб 15 Aвг 2009, 23:00

Се сложувам со Шеќерче
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Предбрачен договор   Саб 15 Aвг 2009, 22:32

Јас мислам дека она што јас си го имам стекнато пред брак ми следува мене.
Законски она што сме го стекнале во брак, по разводот се дели на два дела.
Ако се почитува се ова, нема потреба од предбрачен договор нели?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
CrazyF
Тормозче
Тормозче
CrazyF

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 7
ТОРМОЗ порака : Sakaj za da bidesh sakan.
Љубовен статус : Vo brak.
Години : 34
Локација : Doma
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 7
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 3


ПишувањеПредмет: Re: Предбрачен договор   Саб 15 Aвг 2009, 22:28

Што знам мислам дека нема потреба,ако дојде до тоа(не дај боже) и моето не го сакам ,не неговото се поклон нека остане.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Предбрачен договор   Пет 14 Aвг 2009, 18:25

Дали сте размислувале некогаш на оваа тема?
Ако на страна ја тргнеме љубовта меѓу партнерите за која не постои гаранција дека ќе трае вечно.
Мислите ли дека најисправно е да се направи пред брачен договор со кој секој од партнерите по разводот си го задржува она со кое влегол во тој брак?!
Сите знаеме за семејното наследство па макар да е тоа и една шупа... Зошто некој да ви го одземе?
Какви се вашите ставови околу оваа тема?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Предбрачен договор   

Вратете се на почетокот Go down
 
Предбрачен договор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Брак/Семејство/Дом-
Отиди до: