ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Помогнете и на малата Теодора

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Помогнете и на малата Теодора   Пет 14 Aвг 2009, 21:14


Малата хероина Теодора, како што докторите го нарекуваат девојчето од тетовското село Седларце, со своите два и пол месеци ја издржа првата операција на срцето.
Поради вродената срцева маана Теодора се лекуваше во Бугарија, што нејзините невработени родители ги чинеше повеќе од девет илјади евра. Средствата беа обезбедени од Фондот за здравство и од различни донации.
„Ние сме двајцата невработени, со социјална помош,
не стигнуваат тие. Теодора сега сака и многу нега, многу треба да се
пази и затоа оставаме на хумани луѓе“, изјави Менче Јованоска, мајка на
Теодора.
Сега пред малечката Теодора е втората од трите предвидени операции. Се работи за потежок зафат кој чини повеќе од дванаесет илјади евра.


За сите кои сакаат да донираат средства:

Жиро сметка:
СТОПАНСКА БАНКА 200001886594508

IBAN: MK07200001890432119 EUR

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
Помогнете и на малата Теодора
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Да бидеме хумани-
Отиди до: