ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Секс поими

Go down 
АвторПорака
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Секс поими   Саб 22 Aвг 2009, 18:31

Еве отварам тема за непознати секс поими.
На пр. јас никогаш не сум знаела како всушност се вика одложувањето на оргазмот.
ТАНТРА СЕКС

Еве уште еден поим:

Оние што малку подобро го познаваат порно светот, сигурно веќе налетале на изразот Bukkake. Но што тоа значи и од каде доаѓа?

Bukkake е израз кој потекнува од јапонскиот јазик. Се однесува на ејакулација на сперма по лицето и телото на друга личност. Според легендите, во минатото Јапонците за казна ејакулирале по жените.
Онаа жена за која биле сигурни дека го изневерува својот сопруг, јавно
ја понижувале на тој начин што ја врзувале во центарот на градот, а
потоа сите мажи ејакулирале врз неа. Сето тоа за да покажат на
останатите дека нејзиното однесување е неприфатливо. Тогаш изразот
Bukkake означувал понижување на жените. Со тек на
време, Bukkake станала прифатена сексуална пракса. Дури се развиле и
неколку различни техники на изведување. Bukkake веќе го нема значењето
на понижување туку нуди бројни можности за играње во двојки, тројки... Правилата
бараат што повеќе учесници, а примателот е обично само една личност.
Всушност Bukkake е наменет за оние луѓе кои не се посесивни во
сексуалните игри и повеќе сакаат игри во кои можат да учествуваат
повеќе луѓе. Секако, Bukkake не е само забава, туку бара
и припреми. Пожелни се дисциплина во исхраната и вежбање, а хигиената е
задолжителна. Ако се приремате за Bukkake сеанса, тогаш препорачливо е
да не свршувате неколку дена пред сеансата. Храната може да влијае врз
квалитетот и количината на спермата. Хигиената е важна и пред почетокот
и по завршувањето на сеансата. Отстранувањето на спермата
од телото нека биде рутинско и брзо. Bukkake доаѓа од Јапонија, но се
развиле и други училишта. Денес се знае за Јапонското, Американското,
Европското и Геј училиштата. Секое училиште има свои насоки.
И на крај само да напоменам дека од напишаните поими можат да се отворат теми под истиот наслов доколку имаат добра и обемна содржина. Како тантра секс.
За да не би останале само со општото познавање.
Во оваа тема само општо-во кратки црти за потеклото на зборот и за значењето.
Да се едуцираме во тој поглед:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Секс поими
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Љубов & Секс-
Отиди до: