ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Депилирани мажи

Go down 
АвторПорака
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Депилирани мажи   Чет 03 Сеп 2009, 11:35

Лично јас немам пробано депилација ама баш на ништо, затоа што немам проблеми со тоа
особено со Грудниот љубавен тепих biggrin . Таман сум си!
Иначе еднаш од радозналост пробав малце со една машинка за депилација на ногата, абе мислев дека ме искорна, како трактор да ора по мене и корне се живо и диво laugh и одма ја џитнав машинката laugh И не ми ни тикнува веќе такво нешто пак да пробам hsfg

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Депилирани мажи   Саб 29 Aвг 2009, 15:41

Оправдувам, пред се ради хигиената, а знаете дека вчера А1 ексклузив имаа анкета ШТО МИСЛИТЕ ЗА ДЕПИЛАЦИЈА КАЈ МАЖИТЕ? biggrin

Никичка овие крадат твои идеи laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Депилирани мажи   Чет 27 Aвг 2009, 18:29

Јас ја оправдувам и депилацијата на градите.
Многу мажи сакаат да изгледаат привлечно, не се задоволни од густината на влакната па се решаваат на ваков чекор.
Ги оправдувам и подржувам, убаво е кога се грижат за својот изглед.
Исто така верувам и дека летно време во тој аспект си имаат и проблем со потењето.
Па кога се ќе се стави на куп не гледам зошто би било погрешно да се издепилираат.
Секако дека не мислев за депилација на нозе :)
Бидејќи тоа ми е по малку смешно и не баш нормално laugh
а верувам дека има и такви кои тоа го прават.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Re: Депилирани мажи   Чет 27 Aвг 2009, 18:20

Јас немам ништо против, ако сметаат дека тоа им е потребно и дека така би се чувствувале поубаво нема тука ништо невообичаено.
ГИ ОПРАВДУВАМ!!! :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Депилирани мажи   Пон 24 Aвг 2009, 15:19

Што мислите за мажите кои се депилираат?
Дали имате потреба да се депилирате и кој дел од вашето тело сте го или пак сакате да го депилирате?
Со што се депилирате?
Во домашни услови или на козметичар?
Ајде тормозери вашите искуства?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Депилирани мажи   

Вратете се на почетокот Go down
 
Депилирани мажи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Мода & Убавина-
Отиди до: