ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Се за МЕК ЧИР

Go down 
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Се за МЕК ЧИР   Вто 25 Aвг 2009, 16:56

МЕК ЧИР


Причинител: бактерија која влегува во организмот преку гребнатини или други рани на гениталиите

Пренесување:


  • може да се заразат сите луѓе кои имаат сексуален контакт без заштита
  • болеста се пренесува преку директен контакт
    со раната преку сексуален (вагинален, орален или анален) контакт со
    заразената лечност

  • инфекцијата се јавува дури и кога нема ејакулација
Заштита: Користењето на кондом при секој сексуален контакт може да ве заштито од болеста

Набљудување:


  • Првите симптоми се мала група на црвени пликови во гениталната средина (можат да бидат болни и да крвават при допир)
  • се лекува со антибиотици пропишани од доктор
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Се за МЕК ЧИР
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Здравје :: Гинекологија-
Отиди до: