ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Се за ИНФЕКЦИЈА GARDNERELLOM

Go down 
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Се за ИНФЕКЦИЈА GARDNERELLOM   Вто 25 Aвг 2009, 16:57

ИНФЕКЦИЈА GARDNERELLOM

Причинител: GARDNERELLA

Пренесување: оваа болест е честа вагинална инфекција кај жената, која што е сексуално пренослива

Заштита:


  • Ризикот за заболување од Gardnerellom може да се намали при користење на кондом за време на сексуалниот контакт
  • За да се одржи бактериска рамнотежа се препорашува ригорозна хигиена
Набљудување: gardnerella живее нормално во вагината и се појавува кога нејзината рамнотежа е пореметена
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Се за ИНФЕКЦИЈА GARDNERELLOM
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Здравје :: Гинекологија-
Отиди до: