ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Интересни податоци ЗА МАЧКИТЕ

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Интересни податоци ЗА МАЧКИТЕ   Пет 28 Aвг 2009, 16:37

Сега се едно мачорче и една мачкица а 4 луѓе.
манипулации и те како има...
ауууу кога ќе почнат да пиштат.
Леле леле.. laugh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 34
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Интересни податоци ЗА МАЧКИТЕ   Пет 28 Aвг 2009, 16:23

Nikicka напиша:

МакКомб открива дека смислата за манипулирање на луѓето е поизразен кај
мачките кои живеат во домаќинства со еден човек, отколку во оние со
повеќе членови на семејството.

па кај месечикна претпоставувам дека се 4ца а имаат 4 мацковци па сега видите колку е шансата мацковците да манипилираат хехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 28
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Интересни податоци ЗА МАЧКИТЕ   Пет 28 Aвг 2009, 16:08

Во оваа тема напишете ги сите интересни податоци кои сте ги прочитале а се поврзани со мачките како на пр. оваа

Мачките манипулираат со своите газди
Карен МакКомб, специјалист за “говорот“ на животните, тврди дека мачките знаат да ги контролираат луѓето.


Тие можат со предење на одредена фреквенција, која за луѓето е вознемирувачка, да ги натераат своите газди да им дадат јадење.

Иако доктор МакКомб истражувањето го направила врз само 10 мачки, таа
открива дека тие можат да ја погодат фреквенцијата што многу наликува
на плач на дете, и со предење на таа фреквенција да ги натераат
сопствениците да ги нахранат.

“Уфрлање на плач во звукот на предењето, кое вообичаено го поврзуваме
со задоволство, е суптилен начин за предизвикување реакција, а
“досадното“ предење за луѓето веројатно е поприфатливо отколку
непрекинатото мјаукање“.

МакКомб открива дека смислата за манипулирање на луѓето е поизразен кај
мачките кои живеат во домаќинства со еден човек, отколку во оние со
повеќе членови на семејството.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Интересни податоци ЗА МАЧКИТЕ   

Вратете се на почетокот Go down
 
Интересни податоци ЗА МАЧКИТЕ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Домашни миленици-
Отиди до: