ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Анален секс

Go down 
АвторПорака
Renata
Тормозче
Тормозче
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 34
Години : 32
Локација : Скопје
Се чувствувам : Грррр.....
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 85
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0

Мојот миленик : Панда
Се вика : Пандурка
:

ПишувањеПредмет: Re: Анален секс   Пон 26 Окт 2009, 18:20

ауууу никако тоа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
huBaBuBa
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 457
ТОРМОЗ порака : Биди и ти... дел од ТОРМОЗЕЊЕ :D:D:D
Љубовен статус : СРЕЌНО ЗАЉУБЕН
Години : 32
Локација : Ѓорче
Занимање : Студент
Се чувствувам : Среќно
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 977
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 40

Мојот миленик : Кравичка
Се вика : Трубаревка
:

ПишувањеПредмет: Re: Анален секс   Пон 07 Сеп 2009, 18:46


Голем број девојки од разни причини не сакаат да експериментираат
со аналниот секс. Причината за тоа лежи во погрешната визија за самиот
чин. Но, со неколку техники и малку поголема слобода, аналниот секс
може да стане подеднакво пријатен како останатите типови секс.
Треба да знаете дека анусот, многу слично на вагината, содржи голем
број нервни завршетоци. Неговото стимулирање е подеднакво пријатно и
ветува еднакви шанси за постигнување оргазам.
Ова се најголемите 3 мита поврзани за аналниот секс, кој досега ве одвлекуваа да пробате.

Анусот е извор на бактерии.
Уште како мали не учеле дека не смееме да се допираме за задникот и
задолжително да ги миеме рацете по одење во тоалет. Оттука во нашите
глави се создала претстава дека анусот е највалканиот дел од нашето
тело, од проста причина што оттаму излегува изметот.
Вагината не е ништо почиста од анусот, и таа мириса ако не ја
миете. Што значи, клучот лежи во вашите хигиенски навики. Како и
вагината, така и анусот има своја природна бактерија. За да спречите
евентуални инфекции, не смеете да ставате нешто во вагината што
претходно било во анусот.

Аналниот секс е болен за жените.
Ако чувствувате болки во текот на аналниот секс, тогаш нешто не
правите како што треба. Пред сè за анален секс задолжителна е
употребата на лубриканти. Анусот не произведува природна влажност како
вагината.
Најважно од сè е да бидете отпуштена. Зошто? Анусот е таков орган
што се затвора кога нешто се обидува да влезе во него. Тоа е вид прстен
кој сам се затвора. Затоа мора да бидете максимално релаксирани за
сексот да може да се одвива бавно.

Аналниот секс е наменет само за хомосексуалците.
Ова е сосема погрешно верување. Аналниот секс е достапен за сите
луѓе без разлика на нивната сексуална определба. Ако вашиот партнер ви
предложи да имате анален сексуален однос, не значи дека е или станал
хомосексуалец.
Тоа со што треба да се заморувате е колку ваквиот секс е пријатен за
вас или не. Ако сте расположена да ги откриете неговите тајни, бидете
трпелива бидејќи потребно е време за да се приспособите и да ги
совладате техниките. Ако не ви се допаѓа, не форсирајте се.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик


Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 33
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
:

ПишувањеПредмет: Re: Анален секс   Пет 28 Aвг 2009, 19:58

Интересно :) ама сепак не сум пробал уште тоа :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Анален секс   Пет 28 Aвг 2009, 19:42

Видов дека немаме тема анален секс па што мислите за ваквиот секс?
Го практикувате ли?
Ваши мислења и искуства, споделете ги тука.


Многу жени тврдат дека побрзо доживуваат оргазам со анален секс, но
самата помисла на тоа кај многу луѓе предизвикува чувство на
неудобност. Треба да научите како аналниот секс да го претворите во
вистинско задоволство, а најважносто правило за тоа е да не правите
ништо на сила.
Мажите кои имаат неизмерна желба за анален секс, обично имаат
предрасуди, односно стравови дека таа желба алудира на хомосексуалност,
додека жените се плашат од болката.
Не го правете тоа на сила!


Многу е важно да примените анален секс само ако двајцата сакате.
Жената која го прави тоа само за да го задоволи партнерот, тешко дека
ќе се опушти до таа мера, да односот не биде болен за неа
Бидете опуштениОпуштеноста кај аналниот секс има клучно значење. Затоа за жените
многу е пожелно да дишат длабоко, бидејќи тоа им помага во опуштањето
на аналните мускули.


Пред аналниот секс, приредете и предигра во која ќе ги употребите
прстите, или некое помало помагало, и многу, многу лубрикант. Важно е
мускулите да се прилагодат на големината на објектот на пенетрација,
пред да го замените со вашиот пенис. Никако не се обидувајте да
продрете на сила.


Не брзајте!Бидете свесни дека брзината не е пожелна. ако се обидете да продрете
набрзина, тоа може да и причини голема болка, па дури и да ја
предомисли. Затоа полека, бавно и со многу лубрикант, за да постигнете
обострано задоволство.
Не заборавајте на полово преносливите болести!


Заштитата е добродојдена. кондомот ја олеснува пенетрацијата во
аналниот отвор и истовремено штити од полово преносливи инфекции и
болести.
Пред да продрете во другиот отвор, погрижете се за хигиената!Доколку по аналниот секс сакате да практикувате орален или
вагинален, најпрво добро измијте го пенисот, а потоа остварете си ја
намерата. Бактериите кои се наоѓаат во анусот кесно можат да
предизвикаат инфекција или воспаление.
Не очајувајте по првиот обид за анален секс. Секој пар има
потреба од пракса за се да излезе како што треба. Бидете трпеливи и
дајте си време за истражување на ваквиот секс, како и за потполно
уживање во него.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Анален секс   

Вратете се на почетокот Go down
 
Анален секс
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Љубов & Секс-
Отиди до: