ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Уметност од путер

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Уметност од путер   Вто 01 Сеп 2009, 20:48

Уметност од путер

Невообичаени фигури од путер ја импресионираа светската јавност откако беа објавени на интернет мрежата.


Колекцијата од путер вклучува скулптури од Елвис Присли во природна големина,
огромно возило како и крава која скока преку месечината.


Секое уметничко дело е изработено во посебни студени работилници, со цел да се спречи топењето.


Јавноста и претходно имаше можност да види ваков тип на скулптури,
но ниту една од досегашните не беше изработена во оваа големина и со
одлична прецизност.


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
Уметност од путер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Литература/Уметност/Книжевност-
Отиди до: