ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Музички НОВИНИ

Go down 
АвторПорака
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 27
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
:

ПишувањеПредмет: Музички НОВИНИ   Нед 06 Сеп 2009, 21:10

Тука пишувајте ги сите новини кои ќе ги чуете во врска со музиката или со естрадните пејачи


Најголемото изненадување за гледачите на новото реално шоу на ТВ Пинк
"Фарма", кое стартува на 12 септември, по се изгледа ќе биде Светлана
Ражнатовиќ - Цеца. Се шушка дека сопственикот на најгледаната приватна
телевизија Жељко Митровиќ лично се зазел во својот најскап проект да ги
вклучи најголемите тамошни ѕвезди. Цеца, наводно, без струја, вода и
сите останати привилегии на фармата во Лисојевиќи кај Барајево би
требало да живее меѓу еден и седум дена.
"Жељко Митровиќ се уште не ме контактирал по повод учеството во
"Фарма", а јас дури и не знам како изгледа тоа шоу. Не сум љубител на
реалните програми и навистина имам толку многу обврски во септември
што, како што засега стојат работите, не постои можност да се појавам
таму", открила Цеца преку својата ПР служба.
Другото големо име кое е речиси сигурно дека ќе биде дел од шоуто, за
кое лиценцата е откупена на пет години, е Рамбо Амадеус. Сумата за која
тој ќе учествува се уште не е договорена. Покрај Рамбо гледачите ќе
имаат можност да ги видат новите грандови ѕвезди Милан Топаловиќ -
Топалко, Светлана Танасиќ - Биг Мама, пејачката Викторија, актерот
Бранко Бабовиќ (Ѓуро Палица), Сандра Африка. Главен водител ќе биде
Огнен Амиџиќ, чие Ами Џи шоу е смрзнато до крајот на ноември. "Бидејќи
ќе бидам таму постојано слободно можам да кажам дека се доживувам како
натпреварувач", рекол Амиџиќ.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Музички НОВИНИ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Музика-
Отиди до: