ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Правила на форумот

Go down 
АвторПорака
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
avatar

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 31
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Правила на форумот   Вто 02 Сеп 2008, 00:32

Главни правила

01. Не ги навредувајте другите членови и персоналот на форумов. Ова е јавен форум и може да биде читан од секого. Почитувајте ги другите членови.

02. Не се расправајте јавно со персоналот на форумот. Пратете им приватна порака доколку имате некои прашања.

03. Ако сакате претставете се себеси во делот Членови/Претстави се. Убаво е да се запознаете со членовите. Не пишувајте само „Еј“, „Здраво! Нов сум тука“, туку напишете нешто повеќе за вас. Пр. како сте дознале за форумот, од каде доаѓате итн.

04.
Задржете се на зададената тема било каде. Не пишувајте офтопик! Сите офтопик мислења (мислења коишто се надвор од зададената тема) ќе бидат избришани!

05.
Не отварајте повеќе од 1 членство. Тоа се казнува со повремено или перманентно банирање.

06. Не пишувајте повеќе од едно мислење едно по друго. Постои опција “измени“ ако нешто ви текнало подоцна или сте заборавиле да го пишете.

07. Забрането е злоупотребување на темите од форумов,како префрлање на истите во друг форум и слично.

08. Тормозење Форумот има право да измени/избрише било кое мислење во било кое време со или без известување.

09. За секаков вид рекламирање или не почитувања на правилата следува доживотен бан!

10. Ве молиме користите Кирилица при пишувањето на вашите одговори и при пишувањето на нови наслови.

Покрај правилата поставени од страна на форумот ТОРМОЗЕЊЕ вие кога се регистриравте се сложивте и на следново:


И покрај тоа што администраторите ќе се обидат да го избришат или променат секој материјал што носи кршење на закони што е можно побрзо невозможно е да се видат сите пораки и мислења. Вие разбирате дека сите мислења на овој форум ги изразуваат мислењата на авторите им, а не на администраторите, модераторите или вебмастерот (освен мислењата напишани од нив) соодветно тие не носат никаква одговорност.

Се согласувате дека нема да пишувате никаков груб, неприличен, вулгарен, плашлив, омразлив, сексуално ориентиран или било каков материјал кој може да наруши закони. Во спротивно може да се случи ваше банирање од форумот. (И вашиот Интернет провајдер да биде информиран) IP адресата од која ќе ги пишувате вашите мислења ќе биде запишана за да се запазат овие услови. Се согласувате дека вебмастерот, администраторите и модераторите на овој форум имаат право да ги избришат и променат вашите мислења секогаш кога ќе ги нарушите условите. Се согласувате дека секоја информација која ја внесувате може да биде запишана во нашата база. И покрај тоа што оваа информација нема да биде дадена на трети личности без ваше одобрение, вебмастерот, администраторите и модераторите не носат одговорност на хакерските упади кои можат да резултираат со очевидност на вашите податоци.

Системот на овој форум користи cookies за да ја запази информацијата на вашиот компјутер. Тие не содржат никаква информација која ќе ја напишете овде, туку се користат да се подобри функционалноста на форумите. Вашата е-маил адреса се користи само за потврда на регистрацијата (и за испраќање на лозинката ако случајно сте ја заборавиле).


Со кликнување на Согласен сум вие ги примате горенаведените услови.
при ниво кршење следат соодветни мерки за кои се задолжителни администраторите.

Темава е со цел ПОГОЛЕМА ИНФОРМИРАНОСТ за да не дојде до недоразбирање.

_________________


Последната промена е направена од Месечинка на Пон 05 Јан 2009, 04:28. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
 
Правила на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЧЛЕНОВИ И ПЕРСОНАЛ :: Членови-
Отиди до: