ТормозењеHomeБарајGalleryПрашања/ОдговориЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлезCalendar

Share | 
 

 Црна хроника

Go down 
АвторПорака
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Вто 28 Окт 2008, 17:01

5 годишно девојче починало од гушење предизвикано од непозната бактерија за која била препишана лесна дијагноза која може да била и фаталната причина за нејзината смрт
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Вто 28 Окт 2008, 01:27

Морам да ве известам, а можеби и слушнавте за страшната сообраќајна несреќа во која нашиот колега од Електро факултет загина на лице место.
СТРАШНООО!!!
Имаше само 23 години.

Никса, ПОЧИВАЈ ВО МИР!

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Саб 18 Окт 2008, 14:24

Скопјанец киднапиран за долг од 50.000 евра


Скопјанецот
Ж.К. (55), вчера, бил грабнат за наводен долг од 50.000 евра, неговите
киднапери му се заканиле дека ќе го ликвидираат доколку не им ја даде
наведената сума. Полицијата по преземени мерки ги пронашла таткото и
синот Боро и Кире С. и Стевче К. додека четвртиот учесник Д.С. не им е
достапен на органите на прогонот. Против нив ќе биде поднесена кривична
пријава за сторено дело грабнување.
Голготата на Ж.К. почнала вчера, додека возел велосипед на улицата
“Пролетерска“, во скопската населба Ѓорче Петров. Во еден момент одзади
му пришол Киро С. (28) и неговиот четири години помал брат Д.С.,
присилно го ставиле во возило “цитроен 4“. Со автомобилот се упатиле
кон нивниот дом на улица “Мечкин камен“ во истата населба. Го внеле во
една од собите каде бил татко им Боро С. (54). По некое време дошол и
С.Д. (29). Несреќниот човек го врзале со јаже околу вратот и рацете и
почнале да го тепаат и малтретираат. При тоа употребиле и пиштол, со
кој му се заканиле, барајќи му 50.000 евра, кои тој наводно им должел.
Според полициската информација, околу 23 часот му ставиле вреќа на
глава и го изнеле од куќата. Го ставиле во багажник на “лада“ и го
однеле во близина на гробиштата во Ѓорче Петров. Четворката го
ослободила со закана дека доколку не им ги даде парите и ако пријави во
полиција дека ќе го убијат. Откако бил ослободен тој случајот го
пријавил во полиција, која по преземени активности пронашла тројца од
киднаперите.
Инаку, приведените татко и син се регистрирани во евиденцијата на полицијата, како сторители на кражби и тешки кражби.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Пон 06 Окт 2008, 21:56

Три лица загинале денеска, а 30 се повредени во судир на два воза југоисточно од Будимпешта. На лице место пристигнале 30 пожарникари, 12 амбуланти возила и три амбулантни хеликоптери. Некои од повредените патници се во критична состојба. Локалните власти соопштуваат дека бројот на жртвите може да се зголеми.

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 32
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Пет 03 Окт 2008, 18:24

Мајка си го искасапила синот и деловите од телото ги фрлала во печка.Се претпоставува дека синот имал некоја психичка болест.Според неофицијални извори синот се обесил и мајката веќе мртвото тело го искасапила и го горела.Тоа го направила поради срам од околината кога ќе дознае дека синот нејзин извршил самоубиство.
Допрва се истражува што и како се случило.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Пет 26 Сеп 2008, 00:25

"Голем број на убиени Срби од Косово, на кои претходно поради препродажба им биле извадени внатрешните органи, биле закопани во напуштениот рудник Дева во северна Албанија, на самата граница со Србија."

катастрофа човече! сакаат да го стигнат Аушвиц изгелда.

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Сре 10 Сеп 2008, 19:08

абе јас ако почнам нема да престанам да пишувам ама не е интересно само јас besilka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 33
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

:

ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   Нед 07 Сеп 2008, 10:25

Па ај напиши некој новитет, дане идам за по бандери и да читам кој умрел и слично laugh
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 29
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака :
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
:

ПишувањеПредмет: Црна хроника   Вто 02 Сеп 2008, 15:00

малку морбидна тема ама мене дома ме викаат подвижна црна хроника затоа што нон стоп сите ги информирам за што како се случило
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Црна хроника   

Вратете се на почетокот Go down
 
Црна хроника
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЗАБАВА :: Актуелно-
Отиди до: