Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ТормозењеHomeБарајGalleryРегистрирајте сеВлез

 

 Камасутра техника и пози

Go down 
АвторПорака
viki18
Тормозче
Тормозче
viki18

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 7
Години : 36
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 26
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 0


Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПон 02 Ное 2009, 18:38ЛулашкаКамасутра техника и пози Twirl-a-girl-sp-mdЛулашка.
Инструкции: партнерот нека легне на грб со нозете малку раширени, а
главата под перница. Седнете врз него како кога седнувате на трева.
Нозете свиткани и споени, а со рацете придржувајте се за подот. Откако
ќе почувствувате дека пенисот е на вистинското место, раширете го
горниот дел од нозете. Почнете да се лулате постепено зголемувајќи ја
брзината.
Директно во рајот
Камасутра техника и пози Reach-for-the-heavens-sp_mdДиректно
во рајот. Инструкции: легнете на кревет бидејќи овој пат сакаме да ви
биде што повеќе удобно. Легнете на грб, истегнете ги рацете како да
сакате да ги дофатите облаците. Ова е вистинска позиција за
релаксација. Тој нека легне врз вас во мисионерски стил. Вие стеснете
ги нозете за да постигнете поголемо триење и да го доживеете секое
движење како стимул. Ova go imam probano neverojatno e probajte kje uzivate
Вратете се на почетокот Go down
Nikolaj
Тормозохолик
Тормозохолик
avatar

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 591
Години : 36
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Dead
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1581
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : -4

Мојот миленик : Маче
: Камасутра техника и пози 1494dwwjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПет 28 Aвг 2009, 19:39

.
Вратете се на почетокот Go down
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 30
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Cheerful
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
: Камасутра техника и пози 1494dwwjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПет 28 Aвг 2009, 19:32

Еве неколку начини да ја одржувате љубовта... Старата добра камасутра приспособена за домашни услови.
Камасутра техника и пози Kam_1
ТРАДИЦИОНАЛНА - За досадниот пар на кој му недостига

фантазија... Предлагаме да го вклучите телевизорот

Камасутра техника и пози Kam_2

БАЛЕТ - За танчери... Забрането носење гаќички под фустанот.
Камасутра техника и пози Kam_3
ВЕЛОСИПЕД - Најдобро е да се проба на нерамен пат...
Камасутра техника и пози Kam_4

КОЛИЧКА - Лимитот е 50 цигли... Запомнете, жените се нежни суштества...

Камасутра техника и пози Kam_5

ПРОЛЕТНА - се се буди во пролет... Ова е можеби твојот среќен ден!
Камасутра техника и пози Kam_6

ЛЕТНА - се што ви е потребно е цврста столица и зајакната ткаенина

Камасутра техника и пози Kam_7

ЕСЕНСКА - уживање во паднатите лисја

Камасутра техника и пози Kam_8

ЗИМСКА - дечки, пазете на дупките... Шпоретот е пожежок од вашата жена

Камасутра техника и пози Kam_9

69 - тоа доаѓа после 68, зар не..?

Камасутра техника и пози Kam_10

ФРИЖИДЕР - Како да ја одржувате љубовта свежа
Камасутра техника и пози Kam_11

ЕЛЕКТРИЧНА - Зголемената волтажа ви дава повеќе сила....

Камасутра техника и пози Kam_12

ЗАГАТКА - Знам како влегов ВНАТРЕ... Но, како да излезам НАДВОР?

Камасутра техника и пози Kam_13

ЧИСТЕЊЕ - Практично за бришење на оградите...

Камасутра техника и пози Kam_14

УГАСЕНА СВЕЌА - Ако пламенот згасне, плетењето е секогаш тука. Не се препорачува за жени потешки од 120 кг

Камасутра техника и пози Kam_15

СЕДИШТЕ - Лесно изводлива во кино кога има празни места... Не заборавајте пуканки.

Камасутра техника и пози Kam_16

НАЗАДНА - Извадете ги обетките.. После неколку пати, жената личи на Дамбо...
Камасутра техника и пози Kam_17

ЗАВЕТ НА МОЛЧЕЊЕ - Конечно, жена ви ќе замолчи...

Камасутра техника и пози Kam_18

ЗАВЕТ НА МОЛЧЕЊЕ 2 - Ок, сега е ваш ред да молчите...
Камасутра техника и пози Kam_19

АКРОБАТСКА - Рамнотежа... Најдобро е да се ослободите од рачката пред слегувањеКамасутра техника и пози Kam_20

ГИМНАСТИЧКА - ако некој има сала за вежбање, за оваа поза ги сакаме сите почести
Вратете се на почетокот Go down
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 34
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Angelic
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПет 28 Aвг 2009, 01:12

Буквата М
Камасутра техника и пози 74E4F23292584B42AA3607BE33671BD4
ЗАГУБЕНИ КАЛОРИИ
Тој:63

Таа:48

_________________
Камасутра техника и пози Forumtg4-1
Вратете се на почетокот Go down
https://tormozenje.macedonianforum.net
Nikicka
Супер ТОРМОЗ модератор
Супер ТОРМОЗ модератор
Nikicka

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 748
ТОРМОЗ порака : Јас сум госпогица Тормозерка
Љубовен статус : Free
Години : 30
Локација : Домче
Занимање : Студентка
Се чувствувам : Фино
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Cheerful
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1815
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 36

Мојот миленик : Глувче
Се вика : Глувчо
: Камасутра техника и пози 1494dwwjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyНед 23 Aвг 2009, 17:32

Едноставни Камасутра пози

Секогаш
кога се во прашање позите од Камасутра, се добива впечаток дека станува
збор за нешто екстравагантно и исклучително, сензуално и еротско.
Меѓутоа, многу од положбите во Камасутра, се всушност базирани на
основните пози во сексот.


Камасутра техника и пози Kamasutra1

Ножички

Сигурно
веќе сте ја пробале оваа позиција и знаете дека се што треба жената да
направи е да легне на грб. На мажот останува да ја направи целата
работа, така што е на колена и ја држи за зглобовите на нозете. Оваа
положба е одлична затоа што со движење на карлицата, тој може да
стимулира различни делови од вагината на жената и да ја доведе до
состојба на незаборавно задоволство.

Скандинавска

Ова
е исто така една од поедноставните пози во Камасутра, која двојките
често ја применуваат. Потребно е мажот да легне на грб, додека таа е
врз него, обвиткана со нозете околу неговото тело и свртена со грбот
кон неговото лице. Движејќи се напред и назад, додека тој ја држи за
бутовите постепено се доаѓа до взаемно уживање. Во оваа положба жената
ја има цела контрола врз интензитетот на движењата.

ТигрицаКамасутра техника и пози Tiger11
Ова е една од посложените секс положби од Камасутра. Најпрво
мажот треба да седне, додека партнерката треба да застане врз него под
прав агол. Потоа таа треба да ги држи нозете под агол од 45 степени,
така што со левата рака ќе го држи десното рамо на партнерот, а со
десната на подот ќе ја одржува рамнотежата. Тој треба да ја држи за
бутовите и од таму да ја преземе контролата врз ситуацијата. Можеби
првиот пат ќе имате потешкотии при оваа положба, но сепак вреди да се
проба.
Вратете се на почетокот Go down
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 34
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Angelic
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyНед 16 Aвг 2009, 00:54

Ај малку да се насмееме погледнете видео АНТИ-Камасутра laugh

http://mesto.com.mk/watch_video.php?v=ffa9707fbd584dd

_________________
Камасутра техника и пози Forumtg4-1
Вратете се на почетокот Go down
https://tormozenje.macedonianforum.net
Шеќерче
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
Шеќерче

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 949
ТОРМОЗ порака : Јас сум тормозер на тормозерите :)
Љубовен статус : Во врска со mr.PERFECT
Години : 31
Локација : Домче
Занимање : Студент
Се чувствувам : CooL
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Cool
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 875
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 23

Мојот миленик : Маче
Се вика : Туфка
: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyСаб 15 Aвг 2009, 17:52

Камасутра техника и пози The-sea-horse-sp_md
Морско коњче.
Инструкции: партнерот нека легне на грб со лицето кон морето.
Нека ги исправи нозете во водата. Ако не сака да легне со главата на
песокот или камењата, нека се потпре на лактите. Вие качете се на него,
навалете се малку нанапред и уживајте во гледката пред вас. Атмосферата
ќе се вжешти, но тука се брановите да ве оладат.

Камасутра техника и пози The-erotic-end-sp_md
Константна еротика.
Инструкции: партнерот нека седне на подот со нозете удобно
исправени пред него. Со рацете нека се потпре позади за полесно да
одржува рамнотежа. Вие клекнете пред него, качете се на пенисот и
нозете држете ги подвиткани и споени. Играјте си со мускулите на
вагината додека тој прави мали движења нагоре. Потсетете го и на
другите ерогени зони. Нека го бакнува вашиот врат и нека си игра со
вашите уши.
Камасутра техника и пози Bootyful-view-sp_md
Поглед на задникот.
Инструкции: партнерот нека седне на креветот со нозете
исправени и раширени. Вие седнете пред него, но со завртен грб. Нозете
раширете ги и ставете ги зад него, а со рацете придржете се за неговите
нозе. Ако ве збунивме убаво погледнете ја сликата и нема да погрешите.
Во текот на целиот секс, тој ќе има достапност на вашиот задник. Да го
милува и да го движи со рацете, а со тоа и да го диктира темпото.

Камасутра техника и пози Rock-a-bye-booty-sp_md
Подвиткани нозе. Инструкции: треба да седнете во иста позиција, тој
нозете врз вас, а вие со нозете врз него. Подобро е вашите нозе да ги
држи под или со рацете, а неговите нека ди стави врз вашите раце. Многу
подобро ќе се наместите ако прво ги споите полните органи, а подоцна ги
наместите нозете и торзото. Почнете да се лулате напред и назад со
различна брзина.

Камасутра техника и пози Get-down-on-it-sp_md
Крснозе. Инструкции: вашиот партнер удобно нека се смести,
седнувајќи со скрстени нозе. Вие качете се врз него со тоа што со
нозете ќе ја обвиткате неговата половина. Прегрнете се и чувствувајте
го начинот на кој што дишете. Како што вдишувате така стегнувајте ги
мускулите на вагината. И обратно со издишувањето, опуштајте ги.
Партнерот нека ги следи вашите движења.
Камасутра техника и пози Pick-me-up
Собери ме.
Инструкции: мажот нека застане пред кревет, може и машина за перење
или пониска маса. Потоа нека ве крене во раце држејќи го вашиот задник.
Раширете ги нозете околу неговата половина, со стапалата потпрете се на
креветот, а со рацете придржувајте се на неговите рамена или врат.
Откако пенисот убаво ќе влезе почнете да скокате со задникот горе -
доле.
Камасутра техника и пози Zeska_borba_so_tela
Борба со жешки тела. Легнете на
под и под задникот ставете неколку перници. Благо подвиткајте ги нозете
и раширете ги. Вашиот партнер нека влезе во вас од повисок агол од
вообичаеното. Рацете исправени нека ги смести до вашата глава. Пенисот
полека нека влегува во вагината за да го почувствувате целиот пакет.
Вака можете да постигнете двоен оргазам.
Вратете се на почетокот Go down
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 34
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Angelic
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyСаб 08 Aвг 2009, 16:51

Камасутра техника и пози Head-game-sp-md
Секс на глава. Инструкции: легнете на под и направете свеќа.
Партнерот нека клекне пред вас и нека ги држи вашите нозе, додека вие
се држите со рацете за неговите бутини. Наместете се удобно за да можат
полните органи да влезат еден во друг и почнете со движења горе - доле.

Камасутра техника и пози Tawdry-tube-sp_md
Секс на душек. Инструкции: партнерот нека седне на душекот со нозете
во вода. Седнете му во скут и нозете испружете ги во водата. Потпрете
се за неговите рамена или пак на душекот. Започнете ја акцијата со
рипање, напред и назад. Тој нека ја движи вашата половина со рацете, а
со нозете нека го врти душекот во круг.

Камасутра техника и пози Randy-raft-sp_md
Секс на сплав. Инструкции: легнете на душекот, но со нозете и
задникот во вода. Користете го само за да се придржувате во водата.
Партнерот нека ги рашири вашите нозе и држејќи ги нека пенетрира во
вас. Со помош на водата лесно ќе може да ве движи напред назд и да
овозможи најдлабока пенетрација.

Камасутра техника и пози The-rub-a-dub-sp2_md
Триење во када. Инструкции: партнерот нека седне во кадата, потпрен
со грбот, а нозете исправени и колку што може раширени. Седнете врз
неговиот пенис со завртен грб. Со едната рака држете се за кадата, а со
другата прскајте ја вагината со тушот. Тријте се врз него додека
капките вода го стумилираат клиторисот.

Камасутра техника и пози Sensual-shower-sp_md
Еротски туш. Инструкции: застанете еден пред друг под тушот. Како
предигра можете да се галите со миризливата купка. Потоа гушнете го
партнерот додека со левата нога обиколете ја неговата половина. Тој со
десната рака нека ја придржува вашата нога за да ја фиксира и полесно
да влезе во вагината. Другата рака му е слободна и може да ве милува
или да си игра со косата. Ова ќе ја замагли бањата многу повеќе од
пареата.

Камасутра техника и пози 7_poza
Жешка лажица.Инструкции:
легнете еден до друг, но вие свртена со грб. Навалете го задникот накај
него за убаво да влезе во вас. Сега можете да се доближите и со грбот и
главата.Со рацете галете го по бутините и задникот. Додека тој може да
ве гали по градите или да го стимулира клиторисот. Оваа поза создава
голема интимност поради тоа што буквално сите делови од телото ви се
допираат. Исто така ви е овозможено големо разменување на нежности. Тој
може да ве бакнува по вратот, лицето и ушето како голема еротска точка.

Камасутра техника и пози 4_poza
Моќта на Г-ТОЧКАТА.Инструкции:
легнете на подот , поткренете се така што колената ќе ви бидат
доближени до градите. Партнерот нека пенетрира клекнат пред вас,
држејќи ги вашите нозе. Можете и да ги потпрете стапалата на неговите
гради, додека тој со рацете ги движи вашите колкови. Целата контрола е
во негови раце затоа натерајте го да се потруди. Длабоката и интензивна
пенетрација ќе ја разбуди моќната Г- точка. За уште поголемо
задоволство, со едната рака нека го стимулира клиторисот.

Доста се сега за сега.. Ги одбрав повеќето што можете да ги направите ако сеуште не сте биле на одмор, ако одите на викенд некаде каде што има вода...
Не се сите за во домашни услови.

_________________
Камасутра техника и пози Forumtg4-1
Вратете се на почетокот Go down
https://tormozenje.macedonianforum.net
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 34
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Angelic
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПон 06 Окт 2008, 18:44

аааааа види го ти Златниов дечко laugh

Што ни бил креативен модератов пуф, пуф, пуф..

_________________
Камасутра техника и пози Forumtg4-1
Вратете се на почетокот Go down
https://tormozenje.macedonianforum.net
GoldenBoy
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
GoldenBoy

Male
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2089
Години : 35
Локација : Скопје-Карпош1
Занимање : Студент
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Cool
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 1139
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 17

: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПон 29 Сеп 2008, 17:55

Лелеее ама Месечинката била Перверзнааааа wild seks
laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

Еве едне доста добар и сликовит одговор од моја страна:
Камасутра техника и пози Bwy1222699900c

И мислам дека овде нема што да се коментира многу! Се ми е омилено и имам пробано некои до сега!
ТРЕБА ДА СЕ ПРОБА ЗА ДА СЕ ПОЧУВСТВУВА!

laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

_________________
Камасутра техника и пози Opt1220899706j
Камасутра техника и пози Bwy1221252759f
Вратете се на почетокот Go down
°•MoonLight•°
ToРмОзЕр
ToРмОзЕр
°•MoonLight•°

Female
БРОЈ НА Тормоз ПОСТОВИ : 2919
ТОРМОЗ порака : Тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна!
Љубовен статус : Во совршена и идилична врска
Години : 34
Локација : Пред компјутер
Занимање : Студент
Се чувствувам : Вљубено
Е Баш вака : Камасутра техника и пози Angelic
ПОЕНИ ЗА АНГАЖИРАНОСТ : 3036
ВАШИОТ РЕЈТИНГ : 60

Мојот миленик : Жаба
Се вика : Торко
: Камасутра техника и пози Xnxloxjpg

Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози EmptyПон 29 Сеп 2008, 16:35

Во оваа тема постирајте слики зборувајте за положбите на позите,дејствијата при таквите пози.
Не е ова повеќе табу тема.Споделете ги преку слики вашите омилени пози и прокоментирајте ги!

Ајде да ве видам laugh

_________________
Камасутра техника и пози Forumtg4-1
Вратете се на почетокот Go down
https://tormozenje.macedonianforum.net
Sponsored content
Камасутра техника и пози Empty
ПишувањеПредмет: Re: Камасутра техника и пози   Камасутра техника и пози Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Камасутра техника и пози
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЖИВОТ :: Љубов & Секс-
Отиди до: